Добруджа постигна обрат срещу Миньор и попари надеждите на "чуковете" за efbet Лига

Добруджа постигна домакинска победа срещу Миньор (Перник) в зрелище с 5 попадения в мач от предпоследния 37-ми кръг във Втора лига. Домакините направиха пълен обрат срещу "чуковете" и се наложиха с 3:2.

В герой за победителите се превърна Яя Соу, който се появи от резервната скамейка и се отчете с два гола и една асистенция.
 Перничани откриха резултата в 22-рата минута чрез Борис Тютюков. Двубоят се развиваше в спокойно темпо и успехът на тима, воден от Христо Янев, изглеждаше сигурен.

След 73-ата минута обаче станахме свидетели на нови 4 попадения. Първо Андриян Димитров изравни, а малко по-късно Веселин Васев (76) отново върна преднината на гостите. Яя Соу обаче не бе казал последната си дума и с два гола, съответно в 78-ата и 81-вата минута, донесе успеха на своя отбор.

По този начин шансовете на Миньор за промоция в елита драстично се намалиха. "Жълто-черните" остават на 5-о място с актив 60 точки. Етър се намира на четвърта позиция и, ако спечели поне една точка в последните си два мача, ще си гарантира минимум бараж за участие в efbet Лига.

"Чуковете" ще прибавят служебно 3 точки към своя актив, тъй като по програма тогава е двубоят с Левски (Лом). Добруджа вече има 45 пункта и се изкачи на 11-о място в таблицата.

В 6-ата минута Християн Казаков стреля от далечно разстояние към долния десен ъгъл, но стражът на домакините се разтегна максимално и изби в корнер.

В средата на първото полувреме гостите организираха добра контраатака, която завърши с центиране към наказателното поле. Там Борис Тютюков изпревари Димитър Илиев и прати топката в мрежата - 0:1.

До края на първата част липсваха опасности пред двете врати.

И в първите минути след почивката играта беше равностойна, като вратарите на Добруджа и Миньор нямаха положения пред себе си.

Малко след като измина час игра голмайсторът Борис Тютюков получи страхотно подаване в наказателното поле, но изстрелът му с глава мина високо над вратата.

В 73-ата минута домакините изравниха резултата, след като Яя Соу много хитро продължи топката към Андриян Димитров. Нападателят се справи с вратаря и на празна врата направи 1:2.

В 76-ата влезлият като резерва Веселин Васев се извиси над всички при центриране от пряк свободен удар и с много добре насочен изстрел с глава върна преднината на "чуковете".

Само 120 секунди по-късно Яя Соу отново възстанови равенството на стадиона в Добрич, засичайки центриране отляво.

В 81-вата минута Добрдужа стигна до пълен обрат, а Соу отново попадна в прегръдките на своите съотборници. Нападателят на домакините се оказа най-съобразителен в наказателното поле и със странична ножица порази противниковата мрежа за втори път - 3:2.

ДОБРУДЖА 3:2 МИНЬОР (ПЕРНИК)

0:1 Борис Тютюков (22)
1:1 Андриян Димитров (73)
1:2 Веселин Васев (76)
2:2 Яя Соу (78)
3:2 Яя Соу (81)

ДОБРУДЖА: 1. Димитър Илиев (К), 7. Божидар Чуканов, 29. Мирослав Начев, 4. Якуб Идризов, 67. Ахмед Адемов, 8. Мартин Максимов, 9. Ивайло Лазаров, 19. Данаил Димов, 77. Денислав Станчев, 31. Андриян Димитров, 11. Стефан Митев

МИНЬОР (ПЕРНИК): 99. Никола Виденов, 20. Андреас Васев (К), 3. Антон Славчев, 24. Георги Купенов, 22. Ивайло Иванов, 15. Емил Ценов, 19. Християн Казаков, 30. Божидар Васев, 13. Добромир Бонев, 10. Борис Тютюков, 17. Запро Динев