Фъртуна от голове преди почивката засили амбициите на ЦСКА 1948 за Европа

Отборът на ЦСКА 1948 разби с 5:1 Арда в мач от първата четворка на втората осмица на efbet Лига. “Червените”си свършиха работата още през първата част, когато паднаха всички попадения. Алекс Колев реализира хеттрик, а Ивайло Чочев вкара останалите два гола за домакините. За тима от Кърджали резултата откри Светослав Ковачев.

Резултатът бе открит от гостите още във втората минута. Светослав Ковачев получи топката на стрелкова позиция от дистанция и с плътен удар с левия крак прониза Даниел Наумов, който можеше да се намеси и по-добре.

Скоро обаче домакините изравниха. Алекс Колев получи добра топка в наказателното поле и успя да я прокара покрай вратаря за 1:1.

В 14-ата минута ЦСКА 1948 направи пълен обрат. Георги Русев намери Ивайло Чочев в наказателното поле и халфът с премерен удар от въздуха даде преднина на "червените".

В 21-ата минута дойде и третият гол за "червените". Марио Топузов проби по десния фланг и центрира по земя към малкото наказателно поле, където Колев засече за 3:1.

Скоро Колев оформи своя хеттрик. След центриране от корнер нападателят реализира с глава.

В 35-ата минута дойде петото попадение за ЦСКА 1948. Галин Иванов сложи топката на главата на Чочев, който я насочи добре в долния ъгъл на Луков за 5:1.

22 ЦСКА 1948 - Арда (Кърджали)

Още преди почивката гостите трябваше да направи три смени. Две бяха по спортни причини и играта напуснаха Александър Георгиев и Иван Тилев, а Атанас Зехиров получи травма и трябваше да бъде заменен принудително.

През втората част темпото значително спадна и положенията пред двете врати почти липсваха. Единствено няколко далечни, но неточни удари на ЦСКА 1948 можеха да променят резултата, но това не се случи. Така или иначе победата на домакините в нито един момент не се оказа под какъвто и да е въпрос.

Така в класирането ЦСКА 1948 се изкачи на седмата позиция, която дава право на участие в баража за Лигата на конференциите. “Червените” са 40 точки, докато преследвачите Берое и Локомотив (Пловдив), които по-късно днес се изправят един срещу друг са съответно с 38 и 37. Арда от своя страна вече не участва в борбата за Европа и остава с 32 точки. Тимът от Кърджали допусна 17 гола в последните си четири срещи и логично в последния кръг няма да се бори за седмата позиция

ЦСКА 1948 5:1 АРДА
0:1 Ковачев (2)