Зловещ Реал Мадрид прегази Леванте и го изпрати в Сегунда

Реал Мадрид записа гръмка победа с 6:0 над последния в класирането Леванте в сблъсъка между двата тима от 36-ия кръг в Ла Лига. Мачът бе без значение за домакините на "Сантиаго Бернабеу", които вече си осигуриха титлата, но въпреки това те го изиграха много сериозно мотивирани и можеха да спечелят и доста по-убедително. Мадридчани пропуснаха още куп положения, удариха три греди, а още два техни гола бяха отменени. Точни за "Белия балет" бяха Ферлан Менди в 13-тата, Карим Бензема в 19-ата, Родриго в 34-тата и Винисиус Жуниор в 45-ата, 68-ата и 83-тата минута. Тази загуба пък окончателно сложи край на надеждите на валенсианци за оставане в елита, като те са първият сигурен изпадащ в Сегунда дивисион.

Карло Анчелоти бе избрал да започне мача с триото Карим Бензема, Винисиус Жуниор и Родриго в атака. В средата на терена пък ще действаха Феде Валверде, Едуардо Камавинга и Лука Модрич.

За гостите треньорът Алесио Лиски бе предпочел да заложи на Даниел Гомес и Хосе Луис Моралес в атака. Пепелу, Неманя Радоя и Гонсало Мелеро трябваше да градят играта в средата на терена, а Хорхе Мирамон и Франсиско Гомес бяха в ролята на халф-бекове.

Още във 2-ата минута Реал бе близо до откриване на резултата. Бензема шутира от далечна дистанция и само блестящата намеса на вратаря Даниел Карденас попречи да се стигне до гол.

В 12-ата минута Сон се подхлъзна и препъна Бензема в наказателното поле, но съдията прецени, че не може да отсъди дузпа за подобна интервенци, въпреки че влизането му изглеждаше доста грубо.

Само минута по-късно резултатът бе открит. Ферлан Менди получи извеждащ пас по лявото крило и с удар в близкия ъгъл изненада вратаря за 1:0.

В следващите минути пред вратата на Леванте вреше и кипеше. Бензема имаше шанс да удвои резултата с далечен изстрел в 15-ата минута, но ударът му бе спасен. След това в 16-ата минута Валверде засече центриране в близост до вратата и нацели гредата.

Поредната атака на домакините дойде в 18-ата минута, когато Менди имаше шанс за удвои сметката си, но този път ударът му бе спасен от вратаря.

Натискът даде резултат и в 19-ата минута резултатът бе удвоен. Винисиус прати центриране в наказателното поле отляво и Бензема с глава бе точен за 2:0. Това бе 323-тият му гол за Реал Мадрид, като по този показател той се изравни с Раул на 2-ото място във вечната голмайсторска ранглиста на клуба.

Нов гол във вратата на Леванте можеше да падне в 22-ата минута, когато Винисиус отправи опасен изстрел и Карденас спаси.

Постепенно гостите се посъвзеха и в 26-ата минута стигнаха и до първата си голова възможност. Сон получи чудесен пас пред наказателното поле и стреля от движение, като топката мина опасно близо до гредата.

Само минути по-късно обаче събитията отново се пренесоха пред другата врата, където Бензема отправи доста опасен диагонален шут, който мина встрани от вратата.

В 30-ата минута Реал вкара трети гол, но той не бе зачетен, тъй като Родриго бе в засада при подаването към него.

Бразилецът получи възможност за поправка в 34-ата минута, когато комбинира с Лука Модрич в наказателното поле, хърватинът му върна перфектен пас на сантиметри от голлинията и за Родриго остана само да чукне кълбото в мрежата за 3:0.

В 38-ата минута Карденас трябваше да прави две поредни страхотни спасявания. Първо Модрич стреля от фаул, вратярят изби, след това Валверде също шутира мощно, но отново стражът на гостите бе последна преграда пред гола с блестяща намеса, а и гредата бе негов помощник в тази ситуация.

В 42-ата минута Феде Валверде за трети път разтресе гредата на съперниковата врата със силен изстрел.

В 45-ата минута резултатът стана 4:0. Винисиус бе изведен в наказателното поле и от малък ъгъл успя да промуши топката във вратата.

И втората част започна с натиск на домакините и поредно положение пред Валверде в 48-ата минута, който стреля от границата на пеналта и отново Карденас трябваше да спасява.

След това в 50-ата минута Модрич шутира от дистанция и отново вратарят на гостите направи страхотно спасяване

След това гостите създадоха две поредни възможности. Първо в 51-ата минута Пепелу отправи доста хубав далечен изстрел, преминал на сантиметри над вратата. След това в 54-ата минута Моралес направи хубав рейд пред наказателното поле, но ударът му бе встрани от вратата.

Реал обаче бе близо до пети гол в 55-ата минута, когато Родриго получи пас зад защитата и опита технично да прехвърли вратаря, но точността му изневери.

Нов гол във вратата на Леванте падна в 58-ата минута, дело на Винисиус, но той бе в засада и попдението не бе зачетено.

Резултатът все пак стана 5:0 в 68-ата минута. Модрич разсече защитата с извеждащ пас за Бензема, той финтира вратаря и подаде за Винисиус, за когото остана само да прати топката зад голлинията.

В 74-ата минута Тибо Куртоа трябваше да прави първо спасяване в мача. Сон отправи доста хубав далечен изстрел, но белгийският страж бе заел добра позиция и не допусна попадение.

Три минути по-късно гостите имаха още една чудесна възможност. Моралес получи пас около точката на дузпата и стреля от движение, но покрай вратата.

В 84-ата минута Винисиус оформи своя хеттрик. Той бе изведен на скорост и отблизо промуши топката под плонжа на вратаря за 6:0.

В 86-ата минута Лука Йович стреля с глава, но на сантиметри от вратата. Минута по-късно Мариано Диас имаше шанс да се разпише, но ударът му бе отразен от вратаря.

В крайна сметка Реал Мадрид изкова поредна победа и събра актив от 84 точки на върха в класирането. Леванте остава на дъното с 29 точки и вече няма и теоритичен шанс за спасение в оставащите два кръга, като така стана първият изпадащ от елита този сезон.