Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) удари Спартак (Варна) в добавеното време

Дубълът на Ботев (Пловдив) взе много ценен успех в борбата за оцеляване във Втора лига. "Канарчетата" се наложиха у дома над Спартак (Варна) с 3:2, а победният гол за пловдивчани падна в 5-ата минута от добавеното време.

"Соколите" откриха резултата в 25-ата минута чрез Янчо Андреев, но само 120 секунди по-късно Николай Минков възстанови равенството.

Малко след почивката Георги Чукалов отново даде пренина на гостите, но домакините все пак успяха да осъществят пълен обрат.
Монир Ал-Бадарин се разписа в 73-ата минута, а дълбоко в добавеното време Точукву Нади (90+5) изтръгна трите точки, които могат да се окажат с цената на спасението за Ботев.

По този начин "канарчетата" прекъснаха негативната си серия от 5 поредни шампионатни двубоя без победа. Пловдивчани се намират извън опасната зона с актив от 36 точки, с 3 над чертата с изпадащите тимове.

Спартак вече си гарантира участие в елита през следващия сезон. "Соколите" заемат второ място във временното класиране, на точка от първия Септември (София), но и с мач по-малко.

Ботев (Пловдив) II 3:2 Спартак (Варна)

0:1 Янчо Андреев (25)
1:1 Николай Минков (27)
1:2 Георги Чукалов (46)
2:2 Монир Ал Бадарин (73)
3:2 Точукву Нади (90+5)

Снимка: botevplovdiv.bg