Берое се добра до много ценна точка срещу ЦСКА 1948 в последната минута

Отборът на Берое измъкна много ценна точка при визитата си на ЦСКА 1948 в мач от горната четворка на втората осмица на efbet Лига. Старозагорци се добраха до 2:2 в последната минута на срещата, след като бяха с човек по-малко. Домакините могат да съжаляват, че не взеха трите точки, които щяха да ги изпратят на отлична позиция да атакуват седмото място, което дава възможност за участие в бараж срещу третия или четвъртия в първата шестица на efbet Лига.

23 ЦСКА 1948 - Берое

Алекс Колев и Ивайло Чочев бяха точни за домакините, но гостите отговориха с голове на Симеон Мечев и Алиун Фал.

В първите минути на мача срещата бе равностойна, като голови положения почти липсваха. Първата по-интересна ситуация бе пред вратата на домакините в 25-ата минута. Тогава хубава атака на Берое изведе Алиун Фал се оказа на позиция срещу Наумов и падна в наказателното поле. Старозагорци поискаха дузпа, но съдията отсъди симулация на нападателя, която бе потвърдена и от ВАР.

В 32-ата минута ЦСКА 1948 можеше да открие. Галин Иванов се оказа на стрелкова позиция, но от десетина метра Генадий Ганев успя да отрази удара му и топката отиде в ъглов удар.

Резултатът бе открит от домакините в последните секунди на първата част. При една атака на ЦСКА 1948 се получи разбъркване, при което Марио Топузов бе препънат от Георги Динков и съдията посочи дузпа. Зад топката застана Алекс Колев и с мощен удар откри.

Гостите израниха в 56-ата минута със страхотен далечен удар на Симеон Мечев. Шутът му с левия крак не остави шансове на Даниел Наумов.

Само две минути по-късно домакините отново излязоха напред. Добра комбинация позволи на Ивайло Чочев да отправи техничен и много прецизен удар в долния ъгъл на Ганев за 2:1.

В 66-ата минута Берое остана с човек по-малко. Абубакар Тунгара влезе много опасно на Ангел Лясков и след преглед от ВАР съдията реши, че действията му заслужават червен картон.

В 73-ата минута се получи интересна ситуация. При един удар на Даниел Генов топката се удари в ръката на Симеон Петров. Съдията отсъди фаул на границата на наказателното поле. ВАР посъветваха арбитъра да провери ситуацията дали не е вътре в полето, но след прегледа съдията Ненков отмени изцяло решението си и дори не бе изпълнен прекият свободен удар.

Малко по-късно Берое можеше да изравни след едно центриране на Давиде Мариани. Тогава Ангел Лясков засече топката си в опит да изчисти, а кълбото се озова в горната греда на Наумов.

В 90-ата минута на срещата все пак гостите стигнаха до изравняване. Центриране от фаул намери непокрития Фал, който с глава засече отлично топката и не остави шанс на Наумов - 2:2. Ситуацията бе дълго преглеждана от ВАР стаята, но в крайна сметка попадението бе признато за редовно.

По този начин Берое запази седмата си позиция два мача до края на надпреварата. Заралии са с 38, докато ЦСКА 1948 и Локомотив (Пловдив) остават с 37.

ЦСКА 1948 2:2 БЕРОЕ
1:0 Колев (45-д)
1:1 Мечев (56)
2:1 Чочев (58)
2:2 Фал (90)

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 15. Александров, 87. Петров, 22. Даскалов, 4. Лясков, 37. Мартинов, 18. Чочев, 10. Русев, 33. Иванов, 7. Топузов, 9. Колев

БЕРОЕ: 33. Ганев, 2. Али, 5. Бен Юсеф, 15. Динков, 20. Фуртадо, 16. Мечев, 10. Юсеин, 7. Генов, 8. Тунгара, 18. Мариани, 11. Фал

Снимки: Владимир Иванов