Уникално! Арда и Локомотив (Пловдив) ни оставиха без дъх в мач с осем гола

Отборите на Арда и Локомотив (Пловдив) изиграха, може би, най-добрия мач до момента през сезона в efbet Лига, отбелязвайки си осем гола. Двата тима не се победиха, като завършиха наравно 4:4 в двубой от поредния плейофен кръг в efbet Лига. "Смърфовете" заличиха пасив от три гола и дори в заключителните минути можеха да се поздравят с пълния успех. Отделно от това имаше и три греди - две за Локомотив и една за Арда. Тонислав Йорданов (3) даде аванс на домакините от дузпа, отсъдена в 47-ата секунда, като малко след това Димитър Илиев (6) възстанови равенството. През второто полувреме Лъчезар Котев (64) отново изведе Арда напред, а Иван Тилев (68) направи преднината на кърджалийския тим още по-убедителна. Иван Коконов (73) също се разписа с глава, което донякъде отпусна футболистите на домакините. Венсан Марсел (76) намали изоставането на гостите, а Ивайло Димитров (86) остави "смърфовете" в борбата поне за точка. Милош Петрович (89) оформи крайния резултат с гол минута преди края. Двата тима са в групата, която се бори за местата от 7-о до 10-о. Наставникът на Локомотив Александър Томаш продължава без успех, откакто бе назначен на мястото на Александър Тунчев.

Още в 47-ата секунда домакините получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение на Райън Бидунга срещу Ел Тетах. Бранителят на "смърфовете" препъна нападателя на Арда, като в реално време се видя, че има контакт между двамата. Зад топката застана Тонислав Йорданов, който преодоля Рейдър за 1:0.

Веднага след гола Арда можеше да удвои своята преднина. Желев пусна подаване в коридор към Иван Коконов, който стреля в близкия ъгъл на вратата, но Лукас Рейдър отрази. Така се стигна до 6-ата минута, в която Локомотив изравни чрез своя капитан Димитър Илиев. Петър Витанов изведе Преслав Боруков на стрелкова позиция. Нападателят шутира, ударът му бе отразен от Мартин Луков, след което топката се отби в гредата и падна точно на крака на Димитър Илиев. За капитана на "смърфовете" остана само да насочи удара си в опразнената врата.

В 12-ата минута Бирсент Карагарен изскочи зад гърба на защитата, но ударът му намери външната страна на вратата. В 27-ата минута Карагарен центрира от десния фланг, а в наказателното поле Боруков изпревари Милен Стоев. Ударът на нападателя обаче прелетя над вратата. В 38-ата минута гол на Арда беше отменен заради засада. Ел Тетах беше намерен в наказателното поле, той отклони с едно докосване към Иван Коконов, а капитанът на Арда прати топката в мрежата.

Страничният съдия вдигна флага си за засада, след което и ВАР потвърди, че Тетах е бил в положение на засада. Във втората минута на добавеното време на първата част Мартин Луков подцени удар на Карагарен. Стражът сякаш беше сигурен, че топката излиза в аут, а тя се отби в страничната греда.

В 48-ата минута Мартин Луков направи важно спасяване след удар от движение на Йосип Томашевич, който беше насочен точно под гредата. В 63-ата минута и Арда удари греда чрез Христо Иванов. Интересен удар с фалц изненада Рейдър, но пък страничният стълб помогна на стража в случая. Минута по-късно домакините стигнаха до втори гол. Желев проби добре по десния фланг и когато изглеждаше, че е изгубил топката, се обърна и подаде към свободния на границата на наказателното поле Лъчезар Котев. Халфът на Арда стреля от движение, а Рейдър не успя да реагира заради много футболисти пред него, които пречеха на видимостта му.

В 68-ата минута Арда нанесе трети болезнен шамар на Локомотив. Влезлият от резервната скамейка Иван Тилев се разписа след чудесна асистенция на Тонислав Йорданов. Нападателят на кърджалийския тим бе на десния фланг и подаде чудесно в линията между вратаря и защитата, където Иван Тилев атакува топката и се разписа от близка дистанция.

Очевидно Арда сериозно разстрои играта на гостите от Пловдив, защото те инкасираха и четвърти гол в своята врата. Йосип Томашевич подходи лековато на тъча и позволи на Милен Желев да отнеме топката. Футболистът на домакините центрира веднага в наказателното поле, където Иван Коконов изпревари Кристиан Гомис и се разписа с глава.

Локомотив запази искрица надежда, че може да вземе нещо от този мач в 76-ата минута. Влезлият от пейката Венсан Марсел се разписа на празна врата след чудесно подаване на Бирсент Карагарен. Крилото на Локомотив стигна почти до аутлинията, откъдето върна топката назад към свободния Марсел, за да може халфът да отбележи.

В 83-ата минута Мартин Луков отрази удар на Венсан Марсел. Три минути по-късно Локомотив стигна до трети гол и направи последните секунди на мача много напрегнати. Резервата Ивайло Димитров се разписа с глава след центриране на Лукас Салинас към първа греда.

Минута преди края на редовното време Милош Петрович шокира всички в Кърджали с гол от близка дистанция. Той бе изпуснат от Давид Кики при центриране към втора греда.

Локомотив дори беше много близо до това да вземе трите точки, ако не бе намесата на Мартин Луков след удар на Лукас Салинас. Секунди по-късно защитата на домакините остави Венсан Марсел да стреля от чиста голова позиция. Шутът на халфа обаче излезе в аут. В последната минута на добавеното време стана сериозно меле в малкото наказателно поле на Арда, като само по чудо топката не влезе във вратата на Луков.

АРДА - ЛОКОМОТИВ 4:4
1:0 Тонислав Йорданов (3 д)
1:1 Димитър Илиев (6)
2:1 Лъчезар Котев (64)
3:1 Иван Тилев (68)
4:1 Иван Коконов (73)
4:2 Венсан Марсел (76)
4:3 Ивайло Димитров (86)