ЦСКА - София си гарантира второто място и Европа преди мача на сезона срещу Левски

ЦСКА - София надигра с 3:1 Славия в мач от 29-ия кръг на efbet Лига и си гарантира участие в Европа. Георги Йомов откри резултата след 90 секунди игра, а в 20-ата минута отново той удвои. В 36-ата минута Жорди Кайседо вкара трети гол за домакините.

На почивката белите, които до този момент играеха с голяма част от резервите, вкараха трима от титулярните си състезатели и Радослав Кирилов върна едно попадение в 48-ата минута.

Успехът гарантира на "червените" второто място в първенството, тъй като два кръга преди края те водят със 7 точки пред преследвачите Левски и Ботев (Пловдив). Футболистите на Алън Пардю си осигуриха и малко спокойствие преди финала за купата на България срещу Левски не само предвид поражението с 0:5 от Лудогорец в предишния кръг, а и защото тези три точки класираха тима за Лигата на конференциите.

19 ЦСКА - София - Славия

Сред 11-те на домакините имаше една любопитна промяна - вместо Евтимов под рамката на вратата започна Бусато. След изтърпени наказания се завърнаха Турицов, Жеферсон и Кери.

Промените при "белите" също бяха доста. Златомир Загорчич остави на пейката звездата на тима Радослав Кирилов. Там бяха още Вълчев, Минчев, Добрев и Зайков.

Логично, предвид големия брой отсъстващи титуляри на гостите, "червените" взеха инициативата с началния съдийски сигнал. Натискът им даде резултат преди да са изминали и две минути. Кери центрира отляво, Виячки се размина с топката, която достигна до Йомов и крилото на домакините с едни докосване майсторски я изпрати във вратата за 1:0.

В 14-ата минута Томбак шутира от 23-24 метра в аут. Няколко минути по-рано Бакеро изведе Сораков очи в очи с Бусато, но стражът излезе добре и затвори нападателя, който трябваше да стреля от почти нулев ъгъл.

В 20-ата минута Кери и Йомов повториха упражнението от първия гол. Ирландецът центрира отляво към българския национал, който с едно докосване покачи на 2:0.

В 33-ата минута Тасев намери Бакеро в наказателното поле на домакините, испанецът овладя добре и отправи шут с левия крак, но Бусато внимаваше и изби.

Само 180 секунди по-късно "червените" покачиха на 3:0. Кери направи третата си асистенция след центриране от фаул, което бе засечено от Кайседо.

На почивката Славия направи три смени вкарвайки в игра Кирилов, Вълчев и Добрев. Това даде моментален резултат, тъй като в 48-ата минута Кирилов върна едно попадение. Звездата на "белите" се възползва от добра комбинация между Добрев и Бакеро, след което последва центриране на първия към Кирилов. Крилото пробва шут от воле, но не уцели добре топката. После обаче успя да се ориентира по-добре от "червената" отбрана, догони си удара и вкара между краката на Бусато.

В 63-ата минута Кирилов за малко не вкара втори гол. Той се възползва от подаване по земя на Томбак отдясно и шутира, а след рикошет топката излезе в корнер покрай дясната греда. Три минути по-късно Виячки стрела от над 30 метра, а Бусато изби в корнер.

В 80-ата минута Йомов центрира към Кайседо, който стреля от упор с глава, но Вуцов някак успя да спаси. До края на срещата Славия наложи натиск, но домакините се бранеха организирано и не допуснаха ново попадение в своята врата.

ЦСКА - СОФИЯ - СЛАВИЯ 3:1

1:0 Георги Йомов 2
2:0 Георги Йомов 20
3:0 Жорди Кайседо 36
3:1 Радослав Кирилов 48

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 29. Лам, 4. Кох, 18. Мазику, 24. Мухар, 3. Жеферсон, 8. Кери, 10. Йомов, 7. Баи, 9. Кайседо

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 37. Керчев, 4. Соарес, 5. Атанасов, 17. Дост, 7. Бакеро, 88. Тасев, 19. Сораков, 9. Петков

Снимки: Владимир Иванов