Лудогорец пречупи Ботев (Пд) с два комични гола

Лудогорец надви Ботев (Пловдив) с 2:1 в пореден мач от плейофите на efbet Лига. Спас Делев (39) беше точен за гостите от Разград, а Ботев изравни чрез Па Конате (45) в края на първото полувреме. Гостите отново поведоха след комичен автогол на Джеймс Ето'о (56). Двубоят бе много важен за домакините, които водят битка за челните места в класирането, докато разградчани вече си осигуриха 11-ата поредна титла в шампионата и днес играха освободено. Двубоят бе изгледан от боса на "канарчетата" Антон Зингаревич, който за миг влезе в разправия с наставника на гостите Анте Шимунджа след ситуация, при която Димитър Тонев получи жълт картон.

Ботев Пловдив първи стигна до ситуация пред противниковата врата след чудесна контраатака в шестата минута. Емануел Току проби и подаде към Тодор Неделев, който стреля пред наказателното поле. Топката тупна коварно пред вратаря Симон Слуга, който все пак успя да я отрази в корнер. В 13-ата минута Бернард Текпетей стреля в аут.

В 19-ата минута отново Текпетей получи топката на десния фланг, след което стреля към далечния ъгъл на вратата, но топката, но покрай дясната греда на Ханкич. В 31-ата минута защитата на Ботев проспа добра акция на Лудогорец. Сисиньо намери Тиссера в наказателното поле, той си нагласи топката на десния крак, след което шутира, но на сантиметри покрай гредата.

В 39-ата минута гостите от Разград поведоха в резултата с гол на Спас Делев. Крилото на Лудогорец беше допуснат прекалено лесно да навлезе в наказателното поле. Той потърси удар към далечния ъгъл, топката се отби в крака на Супрайен и излъга много неприятно стража Хидайет Ханкич.

Малко след гола Тиссера стреля в аут. Радостта на шампионите не продължи дълго, защото Ботев се добра до равенството секунди преди края на първото полувреме. Реда Рабей центрира остро в линията между вратаря и защитата, а Па Конате засече от близко разстояние.

В началото на второто полувреме Текпетей опита шут от далечна дистанция, който бе ту слаб, ту неточен. В 56-ата минута Лудогорец стигна до втори гол по доста комичен начин. Клод Гонсалвеш проби през центъра и пробва да подаде към свой съотборник в коридор. В наказателното поле Джеймс Ето'о се бе прибрал, но отклони топката неспасяемо към своята врата.

Ботев отговори почти веднага с опасен удар на Брахими в долни ляв ъгъл на вратата. В 67-ата минута Брахими беше изведен зад гърба на защитата на Лудогорец. Нападателят показа добрата си скорост и излезе очи в очи срещу стража Симон Слуга, но не успя да го преодолее. Вратарят скъси дистанцията от Брахими и отрази удара.

В 76-ата минута Сисиньо шутира в близкия ъгъл на вратата, но Ханкич внимаваше и улови топката в ръцете си. В последната минута на добавеното време Ханкич с хубав плонж отрази опасен удар на Пиерос Сотириу.

БОТЕВ - ЛУДОГОРЕЦ 1:2
0:1 Спас Делев (39)
1:1 Па Конате (45)
1:2 Джеймс Ето'о (56)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БОТЕВ: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 8. Тодор Неделев, 9. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 15. Джеймс Ето'о, 18. Самуел Супрайен, 22. Реда Рабей, 24. Роберто Пунчец

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 4. Сисиньо, 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тиссера, 14. Дени Групер, 21. Жан Карничник, 23. Мануел Кафумана, 24. Оливие Вердон, 37. Бернард Текпетей, 64. Доминик Янков, 90. Спас Делев;