Литекс и Янтра се занулиха в Ловеч, "оранжевите" продължават серията си без загуба

Литекс и Янтра (Габрово) завършиха наравно 0:0 в двубой от 35-ия кръг във Втора лига, игран на Градския стадион в Ловеч. Двубоят не предложи много интересни ситуации пред двете врати и нулевото равенство изглежда закономерен резултат.

Най-чистото положение се откри пред домакините в края на първото полувреме, когато Марк-Емилио Папазов удари страничната греда.
"Оранжевите" продължават добрата си серия от вече 5 мача без загуба в шампионата (4 победи, 1 равенство).

Спечелената точка отдалечава Янтра на 4 пункта от опасната зона и отрежда на отбора 14-а позиция в класирането. Литекс запазва 11-ото си място с актив от 42 точки.

В следващия кръг тимът, воден от Живко Желев, гостува на Миньор в Перник, докато габровци приемат Добруджа.

В 9-ата минута играч на домакините действа неразчетено и с глава върна топката към Марин Орлинов. Ростислав Данчев пресече подаването и се озова на отлична стрелкова позиция, но стражът на ловчалии се отличи с добра намеса.

Малко преди да измине четвърт час игра Никола Георгиев нанесе изстрел извън наказателното поле, но той бе твърде слаб и не затрудни вратаря на гостите.

В 35-ата минута наставникът на "оранжевите" Живко Желев трябваше да направи принудителна смяна, след като Галин Минков получи разтежение.

В добавеното време на първото полувреме домакините бяха много близо до това да открият резултата. Марк-Емилио Папазов действа индивидуално и стреля от разстояние, но кълбото срещна десния страничен стълб.

След почивката Литекс започна по-агресивно и само след 120 секунди игра Папазов отново се озова на добра стрелкова позиция, но ударът му бе блокиран от Денис Динев.

В 51-вата минута Александър Бучков отправи изстрел от границата на наказателното поле, който попадна право в ръцете на Богомил Цинцарски.

Малко след като измина час игра домакините получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар в близост до пеналтерията, но Митко Митков изпрати кълбото високо над целта.

В 70-ата минута топката стигна до Тони Иванов, който от трудна позиция стреля покрай вратата.

ЛИТЕКС 0:0 ЯНТРА

ЛИТЕКС: 24. Марин Орлинов, 11. Галин Минков, 34. Александър Бучков, 16. Иван Иванов, 22. Пламен Николов (К), 4. Джейхан Зайденов, 23. Никола Георгиев, 7. Радослав Живков, 14. Петър Чалъков, 17. Марк-Емилио Папазов, 19. Митко Митков

ЯНТРА: 12. Богомил Цинцарски, 27. Георги Върбанов, 55. Денис Динев, 5. Костадин Гаджалов, 4. Пламен Тенев, 6. Петър Казаков (К), 24. Даниел Гаджев, 17. Георги Недков, 10. Ивайло Иванов, 71. Тони Иванов, 73. Ростислав Данчев