Миньор с ценна победа срещу Марица, "чуковете" отново мечтаят за efbet Лига

Миньор постигна важен успех над Марица в Пловдив с 2:0, който доближи "чуковете" до местата, даващи право на участие или бараж за efbet Лига. Перничани се разписаха в началото и в края на срещата, което се оказа достатъчно за момчетата на Христо Янев да си тръгнат с трите точки.

Борис Тютюков откри резултата в 6-ата минута, а 120 секунди преди края на редовното време Запро Динев удвои аванса на своя тим.

Това е втора поредна шампионатна победа за "чуковете", които се наложиха над ЦСКА 1948 ІІ с 1:0 в последния кръг.

"Пиратите" записаха четвърто последователно поражение, което оставя тима на 9-о място в класирането. Миньор изпревари Монтана и вече заема 5-а позиция с актив от 57 точки, само на 2 от четвъртия Етър, който обаче има и мач по-малко.

В четвъртата минута домакините организираха добра атака, при която Валери Домовчийски засече топката в наказателното поле, но ударът му с глава мина над гредата.

Само 120 секунди по-късно "чуковете" отговориха по най-добрия начин. Футболистите на Христо Янев поведоха чрез Борис Тютюков, който се оказа на точното място в пеналтерията, за да засече центриране отдясно - 0:1.

Малко след като измина четвърт час игра Божидар Васев бе оставен непокрит на отлична позиция, но изстрелът му премина високо над вратата.

В 25-ата минута Тютюков бе много близо до второ попадение. Нападателят на Миньор отигра трудна топка в противниковото наказателно поле, която профуча на сантиметри от целта.

Малко по-късно Веселин Марчев овладя кълбото и стреля от труден ъгъл, но страничната греда спря неговия опит.

В 35-ата Марчев пробва да изненада вратаря на "чуковете" от дистанция, но без успех.

Към края на първото полувреме Борис Тютюков бе изведен очи в очи с Илия Николов, но играчът на гостите нанесе твърде слаб удар и стражът на "пиратите" се намеси.

Двата отбора започнаха равностойно след почивката, а Марица можеше да изравни още с първата по-опасна ситуация за втората част. Мариян Тонев стреля с десния крак, но топката попадна право в ръцете на Никола Виденов.

В 73-ата минута Петър Атанасов пропиля най-чистата възможност за домакините в двубоя до момента. Той бе изведен на страхотна позиция, но стреля право в обсега на противниковия страж.

"Пиратите" продължаваха да застрашават вратата на Миньор, а 10 минути преди края на редовното време Веселин Марчев стреля с глава над напречната греда.

Гостите изчакаха своя момент и в 88-ата минута Запро Динев прати топката за втори път в мрежата на Илия Николов. Божидар Васев опита технично да прехвърли вратаря на Марица, но със сетни усилия Николов докосна топката.
Кълбото обаче тупна точно пред голлинията и връхлитащият Динев нямаше проблем да я довкара в опразнената врата.

МАРИЦА 0:2 МИНЬОР

0:1 Борис Тютюков (6)
0:2 Запро Динев (88)

МАРИЦА: 86. Илия Николов, 20. Йордан Пейчинов, 19. Мартин Газиев, 5. Димитър Аврамов, 7. Симеон Вешев, 8. Александър Праматаров, 17. Валери Домовчийски (К), 10. Веселин Марчев, 87. Мариян Тонев, 21. Станислав Маламов, 29. Янко Ангелов

МИНЬОР: 99. Никола Виденов, 20. Андреас Васев (К), 3. Антон Славчев, 24. Георги Купенов, 22. Ивайло Иванов, 15. Емил Ценов, 19. Християн Казаков, 30. Божидар Васев, 13. Добромир Бонев, 14. Четин Садула, 10. Борис Тютюков