Славия премаза ЦСКА 1948 и е на финал за Купата на БФС

Юношите на Славия до 18 години отнесоха с 5:0 връстниците им от ЦСКА 1948 и се класираха на финала за Купата на БФС. Полуфиналът беше излъчен пряко в ефира на Sportal TV. "Червените" имаха предимство след първата среща, спечелена от тях с 1:0, но на реванша бяха тотално надиграни от момчетата на Иван Иванов. Попаденията за "белите" паднаха след точни удари на Чунг Нгуен-До, Валентин Петров, Наско Кехайов, Роберто Илиев и Борис Димитров.

В първите минути на трибуните на стадиона в квартал "Овча купел" се появи легендарният капитан на Барселона Хосе Мари Бакеро, който е шеф на скаутското звено на каталунския гранд. Както е известно, наскоро в медиите у нас се разшумя, че Барса се интересува от юношески национал на България. Припомняме, че синът на Бакеро - Йон, е футболист в мъжкия отбор на Славия.

18 У18 Славия - ЦСКА 1948

В първите десет минути играта се задържаваше повече пред наказателното поле на гостите, като при една от ситуациите капитанът на "белите" Валентин Петров пробва бдителността на вратаря Александър Маджаров. От ЦСКА 1948 отвърнаха с опасно воле на Георги Шопов, а след това домакините направиха сериозен пропуск пред вратата на Маджаров. В 19-ата минута обаче Чунг Нгуен-До се възползва от колективна грешка на защитниците в червено и без проблеми откри резултата - 1:0 за Славия!

В 28-ата минута Валентин Петров удвои и изведе "белите" напред в общия резултат от двубоя. Капитанът на домакините се разписа по много техничен начин, копвайки топката от малък ъгъл - 2:0 за Славия!

Второто полувреме започна отлично за славистите - удар от средна дистанция на Наско Кехайов Матира стража на "червените" Маджаров и така резултатът набъбна на 3:0! Малко след това положението на ЦСКА 1948 се влоши, когато Иван Аврамов беше изгонен от игра за нарушение в централната част на терена.

В 61-ата минута момчетата на Иван Иванов увеличиха преднината си. Борис Димитров намери Роберто Илиев с успореден на голлинията пас и младото крило опъна мрежата. След това Илиев ознаменува попадението си с радост в стил "Кристиано Роналдо" - 4:0 за Славия!

В 83-ата минута Борис Димитров завърши по чудесен начин нова акция на "белите" за 5:0. Деветката на славистите подхвана топката по десния фланг, след това проби през центъра на защитата на "червените", за да прати топката в десния ъгъл на вратата.

Славия U18 5:0 ЦСКА 1948 U18

1:0 Чунг Нгуен-До (19)
2:0 Валентин Петров (28)
3:0 Наско Кехайов (47)
4:0 Роберто Илиев (61)
5:0 Борис Димитров (83)

Стартовите състави:

Славия (U18): 30. Маринов, 55. Найденов, 18. Д. Георгиев, 6. М. Георгиев, 4. Долапчиев, 15. Атанасов, 71. Чунг До, 5. В. Петров, 77. Илиев, 9. Б. Димитров, 11. Кехайов.

ЦСКА 1948 (U18): 1. Маджаров, 15. С. Василев, 14. Желязков, 5. Т. Иванов, 2. Цонев, 11. Шопов, 6. Лулчев, 18. В. Василев, 17. Грозданов, 7. Цеков, 10. Аврамов.