Черно море загуби важни точки в "бронзовата" битка с Левски и Ботев (Пд)

Черно море не успя да победи Славия при гостуването си на стадион "Александър Шаламанов", като срещата между "моряците" и "белите" завърши 1:1. През първото полувреме играта наподобяваше такава в контролна среща, но през второто зрителите видяха два хубави гола. Евгений Сердюк откри резултата с добър диагонален удар в 56-ата минута, а в 77-ата минута Емил Виячки попари отбора на Илиан Илиев с красиво воле. Така футболистите от Варна загубиха ценни две точки в битката за третото място, която водят с Левски и Ботев (Пловдив).

Първото полувреме предложи много скучен футбол и това почти не доведе до голови ситуации пред двете врати. В средата на първата част, която може да претендира за най-скучната през пролетния полусезон в родния шампионат, Матиас Курьор проби отляво, но стреля много неточно над вратата. Малко след това правилно беше отменено попадение на испанеца Пабло Гарсия, който получи пас от Курьор и порази мрежата зад Николай Кръстев. При предходния пас към Курьор обаче нападателят от Мартиника беше в положение на засада, която правилно беше маркирана.

В 38-ата минута остана сериозно съмнение за дузпа в полза на Черно море - за игра с ръка на Георги Вълчев, но реферът Георги Гинчев посочи рамото си, а VAR потвърди решението му. При липсата на атракции на игрището, такава показа наставникът на гостите Илиан Илиев, който овладя една напуснала пределите на полето топка с майсторството, с което го помнят малко по-големите приятели на футбола.

Вторите 45 минути започнаха с две опасности. Радослав Кирилов потърси вратата на "моряците" след пробив отляво, а след това Кръстев трябваше да спасява с добър рефлекс изстрел с глава на Велислав Василев от гостите. Малко по-късно Тони Тасев пробва мерника си, но Иван Дюлгеров изби топката.

Така се стигна до 56-ата минута, когато голмайсторът на тима от Варна Евгений Сердюк порази мрежата на славистите с хубав диагонален удар отляво - 1:0 за Черно море.

Отговорът на Славия дойде в 77-ата минута. Иван Минчев центрира от свободен удар, а защитникът Емил Виячки се оказа непокрит на десетина метра пред вратата на Дюлгеров. Последва красиво воле на Виячки и изравнителен гол - 1:1.

23 Славия - Черно море

До края на двубоя не паднаха повече попадения и така двата отбора взеха по една точка от него. В следващия кръг от плейофите Черно море приема Левски, а Славия гостува на стадион "Българска армия".

Славия 1:1 Черно море

0:1 Евгений Сердюк (56)
1:1 Емил Виячки (77)

Стартовите състави:

Славия: 12. Кръстев, 18. Стоянов, 23. Виячки, 29. Зайков, 4. Соарес, 14. Николаевич, 77. Вълчев, 73. Минчев, 88. Тасев, 10. Кирилов, 9. М. Петков.

Черно море: 25. Дюлгеров, 3. Атанасов, 28. Дробаров, 27. Димов, 2. Панов, 23. Гарсия, 32. Дичев, 10. Василев, 19. Курьор, 77. Велев, 9. Сердюк.

Снимки: Борислав Трошев