Локо (Стара Загора) прегази Спортика

Локомотив (Стара Загора) постигна поредна победа в женското първенство по футбол. Отборът записа категоричен успех с 6:0 над Спортика в мач от 16-ия кръг на шампионата. Попаденията реализираха Анастисия Скоринина (13), Яна Динева (54), Козмина Душа (69), Петя Петкова (75) и Маринела Панайоту (72, 78).

Двубоят започна добре за тима на Локомотив (Стара Загора). Логичното се случи в 13-ата минута, когато Анастисия Скоринина се разписа от близка дистанция.

Малко по-късно Скоринина получи още един шанс да се разпише във вратата на Милена Караколева, но топката премина на сантиметри от целта.

12 Спортика (Благоевград) - Локомотив (Стара Загора)

В 54-ата минута дори усилията на Милена Караколева не помогнаха на Спортика. Именно вратарката на домакините бе и най-добрата до този момент в своя състав, но Яна Динева успя да вкара втория гол в мача.

В 69-ата минута Козмин Душа направи резултата 3:0, след като се разписа с глава от близка дистанция.

В 72-ата минута резервата Маринела Панайоту вкара четвърти гол.

Три минути по-късно Петя Петкова направи 5:0. Тя се разписа с глава след центриране от корнер.

В 78-ата минута Мария Панайоту заби своя втори гол в двубоя. Попадението падна отново след ъглов удар.

В 89-ата бе и първото спасяване на Анна Пучова. Това бе и последната интересна ситуация в двубоя.

СПОРТИКА - ЛОКО (СТАРА ЗАГОРА) 0:6

0:1 Скоринина (13)
0:2 Динева (54)