Айнтрахт пое контрола в битката с Уест Хам след успех в Лондон

Айнтрахт (Франкфурт) продължава със страхотносо си представяне в Лига Европа през този сезон. Германският отбор направи първата крачка към достигане до финала в турнира, след като спечели с 2:1 гостуването си на Уест Хам в първия полуфинален мач между двата тима на "Лондон Стейдиъм" в английската столица. Ансгар Кнауф даде преднина на гостите още в 1-вата минута, Микейл Антонио изравни в 21-вата, но Даичи Камада донесе успеха на Айнтрахт в 54-тата минута.

Мачът започна отлично за състава от Франкфурт. Още в 1-вата минута Рафаел Боре центрира в наказателното поле и Кнауф с глава отблизо порази вратата за 0:1.

Уест Хам реагира бързо и зареди опасни атаки. В 14-тата минута малшансът попречи на Джаред Боуен да отбележи. Останал очи в очи с вратаря той уцели дясната греда.

Все пак в 21-вата минута "Чуковете" изравниха. При едно центриране от корнер Курт Зума свали с глава към Антонио, който успя да засече топката във вратата за 1:1.

Айнтрахт обаче продължаваше да е опасен на контраатака и при една такава в 39-ата минута Кнауф бе най-съобразителен в наказателното поле, отне топката и опита шут, но над напречната греда.

В началото на второто полувреме гостите стигнаха до втори гол. В 54-тата минута Джибрил Соу бе изведен на стрелкова позиция, ударът му бе спасен от вратаря, но при добавката Даичи Камада вкара за 1:2.

Уест Хам отново се хвърли в атака, но англичаните действаха хаотично и трудно стигаха до реални голови опасности. Най-добрата възможност се откри пред Саид Бенрама в 68-ата минута, който отправи страхотен далечен шут, но топката профуча покрай вратата.

В 78-ата минута пък Айнтрахт можеше да реши всичко в мача, когато Камада бе изведен в пеналта и отправи диагонален изстрел, който обаче се отби от гредата.

Домакините можеха да стигнат до изравняване в добавеното време, но късметът за втори път обърна гръб на Джаред Боуен, който изпълни страхотна задна ножица, но нацели напречната греда.

В крайна сметка Айнтрахт може да е доволен от добрия турнирен резултат, който успя да постигне днес и тимът взе добро предимство преди реванша на свой терен след седмица. За Уест Хам пък резултатът не е никак добър и "Чуковете" ще трябва да покажат друго лице в Германия, ако искат да играят на финала.