Ман Сити дръпна с четири точки пред Ливърпул преди дербито на Мърсисайд след четири гола на Жезус

Манчестър Сити дръпна с четири точки на върха в Премиър лийг преди утрешното дерби между Ливърпул и Евертън. Шампионите нямаха никакви проблеми у дома срещу Уотфорд и победиха „стършелите“ с 5:1 в двубой от 34-тия кръг. В основата на този успех, с който тимът на Джосеп Гуардиола подобри значително позициите си по отношение на головата разлика, бе Габриел Жезус, отбелязал четири гола ((4', 23', 49'-д, 53'). Родри добави още едно попадение в актива на шампионите, а Хасан Камара (28') реализира почетния гол за "стършелите". Така Манчестър Сити загря подобаващо за първия полуфинал в ШЛ срещу Реал Мадрид, който е през следващата седмица. Същевременно „гражданите“ поставиха под напрежение големия си конкурент, който утре приема на „Анфийлд“ Евертън.

Джосеп Гуардиола направи цели шест промени в сравнение с мача с Брайтън през седмицата. Рубен Диаш, Олександър Зинченко, Фернандиньо, Джак Грийлиш, Рахийм Стърлинг и Габриел Жезус започнаха. Джон Стоунс не бе в групата, а Нейтън Аке, който също имаше проблеми след двубоя с „чайките“, остана на пейката.

Рой Ходжсън предприе три корекции от двубоя с Брентфорд. Нгакия, Кинг и Клевърли стартираха като титуляри.

В четвъртата минута Кансело центрира прострелно към далечната греда, където намери Зинченко, който върна по земя в наказателното поле. Жеус протегна крак и засече от няколко метра за 1:0. „Гражданите“ продължиха да притискат много сериозно, но в 12-ата минута Уотфорд получи страхотна възможност да изравни резултата след груба грешка на Кансело, след която Еманюел Денис бе напът да излезе очи в очи с Едерсон. Нигериецът обаче се забави, което даде шанс на Зинченко да се хвърли на шпагат и да му попречи.

В 23-тата минута шампионите удвоиха аванса си с втория гол на Жезус, който засече с глава перфектно центриране на Де Бройне.

Пет минути по-късно гостите изненадващо намалиха резултата. Кинг и Денис разиграха добре по левия фланг, след което последният продължи към Камара. Котдивоарецът стреля по диагонала, Едерсон не се намеси добре и топката влезе във вратата му. Родри обаче бързо върна спокойствието на Сити. В 34-тата минута той получи подаване от Жезус, овладя с гърди, след което с мощен удар от ждроб я прати в горния ляв ъгъл.

В самото началото на втората част Фостър фаулира Жезус в наказателното поле. Бразилецът изпълни точно дузпа, оформяйки своя хеттрик. Жезус обаче не спря дотук и в 53-тата минута отбеляза четвърти си гол, след като комбинира с Де Бройне, който му върна веднага, след което стреля в ъгъла - 5:1.

Гуардиола даде почивка на Де Бройне, Лапорт и Родри. Гюндоган, Аке и Марез пък влязоха в игра. Сити намали темпото, но контролираше събитията. Нови попадения обаче така и не паднаха.

Снимки: Gettyimages