Изумителен мач! ЦСКА 1948 разби Арда в най-резултатния двубой от efbet Лига

Арда и ЦСКА 1948 изиграха изумителен двубой от 28-ия кръг на efbet Лига в Кърджали, който завърши 6:3 в полза на гостите от София.

С хеттрик се отличи Галин Иванов (44, 58, 70), а по едно попадение добавиха Ивайло Чочев (32), Марио Топузов (35) и Емил Мартинов (63). За домакините се разписаха Александър Алексадров, който си отбеляза автогол още в 3-ата минута, Светослав Ковачев (47) и Иван Коконов (68).

Мачът можеше да завърши с още няколко гола повече, но едно попадение на Арда бе отменено поради тънка засада, а "червените" направиха два-три сериозни пропуска в последните минути. Въпреки това срещата се превърна в най-резултатна от началото на сезона в родното първенство, а с този успех гостите запазиха реални шансове за 7-ото място, което дава право на участие в бараж за Лигата на конференциите.

Мачът започна ударно за домакините, които поведоха в резултата след по-малко от 180 секунди игра. Зехиров получи извеждащ пас отдясно, последва центриране към Ел Мами, а в опит да изчисти топката Александров я прати с глава в собствената си врата.

Арда продължи да доминира и в 12-ата минута организира добра атака, която завърши с шут на Иванов в аут. Гостите за малко не изравниха с първото си опасно положение в 21-ата минута. Русев центрира отляво, последва меле на метър пред голлинията на Арда, но Чочев не успя да отправи по-сериозен шут и Луков го блокира. В ответната атака ЦСКА 1948 беше близо да си вкара втори автогол, тъй като Петров пробва да изчисти центриране отдясно, но не уцели добре топката и тя излезе в корнер покрай дясната греда.

В 25-ата минута Галин Иванов центрира към Колев, който отправи опасен удар с глава, но над напречната греда. Само 60 секунди по-късно Колев можеше да се реваншира, когато пресече връщане на Зехиров към Луков. Таранът на гостите преодоля стража и шутира от малък ъгъл към празната врата, но уцели дясната греда.

Подемът в играта на ЦСКА 1948 продължи и в 32-ата минута софиянци изравниха. Иванов чукна топката към Чочев, който я пое добре в наказателното поле на "сините" и след удар по земя с левия крак не остави шанс на Луков.

Три минути по-късно футболистите на Николай Киров осъществиха пълен обрат. Колев центрира в наказателното поле, Ганев не изчисти топката по най-добрия начин и тя попадна в Топузов, който останал очи в очи с Луков не сгреши за 1:2.

В 44-ата минута ЦСКА 1948 вкара за трети път в противниковата врата. "Червените" развиха добре атака от центъра на терена. Последва подаване на Топузов към Иванов в наказателното поле. Опитният футболист пробва да намери свой съотборник, но след рикошет в крак на играч в синьо топката се върна при него и останал почти фронтално срещу Луков го преодоля с шут по земя за 1:3.

Втората част започна като първата - с гол за Арда. Реян Даскалов допусна груба грешка в 47-ата минута, в която "подари" топката на Ковачев и крилото на "сините" без проблем реализира сам срещу вратаря.

В 58-ата минута гостите се възползваха от грешка при изнасянето от страна на Арда, Мартинов отне топката и изведе Иванов сам срещу Луков, който от своя страна отбеляза втория си гол в мача и четвърти за ЦСКА 1948.

Пет минути по-късно Мартинов отново отне в центъра на терена, напредна с 20-метров дрибъл и подаде наляво за Русев. Крилото му върна по земя и след удар от границата на големия пеналт Мартинов покачи на 5:2.

В 68-ата минута голеадата продължи. Този път бе ред на Арда да вкара. Това стори резервата Иван Коконов след пас на Георгиев.

Подновяването на играта се забави заради преглед на ситуацията с ВАР, която доказа, че няма нищо нередно. След изпълнението на центъра играчите на Киров организираха атака, която завърши с брилянтен шут от воле на Галин Иванов, възползвал се от центриране на Русев, и по този начин оформи своя хеттрик. Русев пък записа 11-а асистенция за сезона.

В 77-ата минута Коконов изпрати топката за четвърти път в мрежата на гостите, но попадението бе отменено заради засада. Шест минути по-късно резервата Тошев като по чудо не вкара седми гол за гостите, но не улучи вратата от три метра.

АРДА - ЦСКА 1948 3:6

1:0 Александър Александров 3 авт.
1:1 Ивайло Чочев 32
1:2 Марио Топузов 35
1:3 Галин Иванов 44
2:3 Светослав Ковачев 47
2:4 Галин Иванов 58
2:5 Емил Мартинов 63