Ботев (Пловдив) стигна до финал за Купата пред 19000 на "Колежа" - отзивите на живо след успеха над ЦСКА - София с 2:0

Царско село наказа грешките на Пирин и гледа по-уверено към спасението

Царско село постигна много важна победа срещу Пирин в Благоевград с 2:0 в борбата за своето спасение. Отборът, воден от Стефано Макопи, беше по-добрият на терена и съвсем заслужено се поздрави с трите точки, които могат да се окажат изключително ценни за "царете".

И двете попадения паднаха през първото полувреме. Лукас Мартинс откри резултата в 40-ата минута, възползвайки се от грешка в изнасянето на Николай Бодуров, а в добавеното време на частта Венцислав Христов удвои за своя тим.

22 Пирин (Благоевград) - Царско село

Царско село записва втори пореден успех над този съперник, след като в последния кръг от редовния сезон постигна минимална победа, която остави "орлетата" в долната четворка на втората осмица.

Това бе първа победа за "царете" далеч от дома от близо една година. Възходът на столичани под ръководството на Макопи продължава и благодарение на днешния успех тимът се доближи само на 3 точки от предпоследното място (Ботев Враца), което дава възможност за бараж за оставане в efbet Лига

Пирин все още е лидер в групата, но по-късно Локомотив (София) приема врачани.

В 10-ата минута Антон Карачанаков получи топката в наказателното поле и моментално стреля с левия крак, но Ндиае внимаваше и се намеси.

В средата на първото полувреме Николай Бодуров сгреши при изнасянето на кълбото, но Реди Каса нанесе твърде слаб удар, за да затрудни стража на домакините.

В 27-ата минута гостите създадоха най-чистото голово положение до момента. Джереми Петрис напредна отдясно и центрира към Венцислав Христов, който се бе озовал непокрит малко пред голлинията. Нападателят обаче направи по-трудното и от отлична позиция не съумя да открие резултата.

Малко по-късно "орлетата" пропиляха две чудесни възможности. Първо Антон Карачанаков стреля право в Ндиае, а след това ударът на Преслав Йорданов профуча покрай левия страничен стълб.

В 38-ата минута Айуб отправи техничен изстрел към далечния ъгъл на вратата, пазена от Янко Георгиев, но топката мина встрани от целта.

Само 120 секунди по-късно Бодуров допусна нова грешка при изнасянето, от което този път столичани се възползваха. Лукас Мартинс открадна кълбото, навлезе в пеналтерията и хладнокръвно преодоля вратаря на Пирин - 0:1.

В добавеното време на първата част "царете" нанесоха втори удар по амбициите на домакините. Валентино Пулиезе предостави чудесно центриране към Венцислав Христов, който се пребори във въздуха с противниковата отбрана и с глава покачи на 2:0.

След почивката двата отбора бяха равностойни, а в 60-ата минута Царско село организира много добра контраатака, при която Реди Каса стреля опасно от малък ъгъл, но Янко Георгиев изби в корнер.

Четвърт час преди края на редовното време се получи разбръкване в пеналтерията на столичани, а от Пирин изявиха сериозни претенции за игра с ръка на Кавдански. Главният съдия обаче бе категоричен, че няма основание да посочи бялата точка.

В 83-ата минута Айуб Абу отправи силен изстрел от границата на наказателното поле, който обаче профуча над напречната греда.

ПИРИН 0:2 ЦАРСКО СЕЛО

0:1 Лукас Мартинс (40)
0:2 Венцислав Христов (45+1)

ПИРИН: 21. Янко Георгиев, 71. Антон Карачанаков, 10. Казуки Такахаши, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров (К), 9. Преслав Йорданов, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев, 14. Стилиян Николов, 45. Христофор Хубчев, 6. Юлиян Попев

ЦАРСКО СЕЛО: 22. Хадим Ндиае, 3. Мартин Кавдански (К), 4. Валентино Пулиезе, 7. Джереми Петрис, 8. Айуб Абу, 10. Реди Каса, 15. Пиер Зебли, 19. Лукас Мартинс, 66. Давиде Витурини, 71. Пламен Крумов, 91. Венцислав Христов

Снимки: Владимир Иванов