Реал Мадрид пак показа двете си лица, но след нов обрат титлата е на хоризонта

За кой ли път през сезона Реал Мадрид игра на ниво само през второто полувреме, но това и този път се оказа достатъчно. Сега столичани записаха впечатляващ обрат от 0:2 до 3:2 при гостуването си на Севиля в мач от 32-рия кръг и почти сигурно могат да се подготвят за празненствата за титлата в Ла Лига. Тимът на Карло Анчелоти вече има 15 точки аванс на върха, макар Барселона да е с два двубоя по-малко. Отново вездесъщият Карим Бензема беше героят, след като вкара за 3:2 в добавеното време.

Преди това столичани бяха неузнаваеми през цялата първа част, в края на която изоставаха с 0:2 след точни удари на Иван Ракитич (21’) и Ерик Ламела (25’). След почивката обаче резервите Родриго (50’) и Начо Фернандес (82’) изравниха, за да дойде мигът на Бензема в добавеното време.

Срещата на “Рамон Санчес Писхуан” беше съпътствана и от някои дискусионни съдийски решения. В 18-ата минута гостите претендираха за дузпа за игра с ръка на Диего Карлош. 20 минути по-късно обаче реферът като че ли спести червен картон на халфа на Реал Едуардо Камавинга. В 74-ата пък, при 2:1 в полза на Севиля, гол на Винисиус Жуниор не беше зачетен заради игра с ръка.

Домакините излязоха с доста офанзивни футболисти в лицето на Папу Гомес, Ерик Ламела, Хесус Корона и Антони Марсиал. Треньорът на столичани Карло Анчелоти пък отново гласува доверие на Федерико Валверде, а Даниел Карвахал действаше като ляв бек. Едуардо Камавинга зае мястото на наказания Каземиро.

17 Севиля - Реал Мадрид 2:3, Ла Лига

И двата тима започнаха силно и набързо се стигна до няколко опасности. В 7-ата минута Карим Бензема стреля с левия крак, но футболист в бял екип подложи тялото си и изби кълбото. Домакините пък организираха атака през центъра в 9-ата минута и шутът на Марсиал мина опасно близо до гредата.

В 18-ата гостите искаха дузпа, след като вратарят на Севиля Ясин Буну и съотборникът му Диего Карлош се сблъскаха при скок за висока топка, при което кълбото срещна ръката на бранителя. От повторенията се видя, че бразилецът дори е със затворени очи. В крайна сметка реферът Гийермо Куадра Фернандес прецени, че това не е за наказателен удар.

Севиля поведе в 21-вата минута чрез Ракитич. Тогава бившият играч на Барселона реализира директно от фал, намирайки пролука в стената - 1:0. Междувременно Едер Милитао обвини Лука Модрич, че е сгрешил в тази ситуация.

Четири минути след това домакините удвоиха аванса си. Текатито майсторски задмина Милитао, след което топката стигна до Ламела, който само я насочи в опразнената мрежа за 2:0.

И след тези попадения обаче за Реал беше трудно да се организира и да притисне съперника. Чак в 35-ата се създаде напрежение пред вратата на Буну, но само защото той изпусна топката и Бензема опита да реализира.

Гостите извадиха късмет в 38-ата минута, тъй като арбитърът спести червен картон на Едуардо Камавинга. Тогава младият французин, който вече имаше един жълт картон, фаулира с влизане отзад Марсиал, който атакуваше. Реферът дори не отсъди нарушение, макар от повторенията да се видя, че такова имаше. Доказателство за фала беше това, че нападателят на Севиля така и не успя да продължи мача и беше заменен веднага. После пък Анчелоти предвидливо извади Камавинга на почивката.

Втората част стартира с отличен шанс пред Бензема. В 48-ата минута Модрич го изведе фронтално срещу вратата, но шутът на нападателя беше отразен.

Две минути след това обаче гол за Реал все пак падна. Карвахал подаде към Родриго, който отлично засече, намалявайки изоставането на своя тим - 1:2.

Едер Милитао изненада всички с мощен далечен шут в 53-ата минута, който летеше към мрежата, но Буну спаси. Десет по-късно Бензема застраши домакините с коварен изстрел по земя, който обаче излезе в аут.

Постепенно домакините се съвзеха след слабото си начало на тази част и започнаха да са по-настоятелни. Рафа Мир пропусна да забие трети гол в 73-ата след отлично подаване на друга смяна - Оливер Торес.

В ответната акция на Реал, секунди по-късно, се стигна до ново дискусионно решение. Центриране отдясно беше неуспешно засечено с глава от Модрич, след което топката отиде у Вини Жуниор, който я изстреля в мрежата. Съдията маркира игра с ръка на бразилеца. Последва преразглеждане на положението, като Гийермо Куадра Фернандес потвърди решението си, че това не е игра с рамо, а с ръка и съответно попадения няма.

И все пак лидерът в Ла Лига стигна до изравняването. Точен беше Начо в 82-рата с първото си докосване на топката. Веднага след това Бензема даже пропусна трети гол.

Френският лидер обаче дочака своя миг за пореден път. Това сега се случи в продължението, когато той заби за 3:2 отблизо.

Снимки: Gettyimages