Лудогорец шампион за 11-и пореден път след фиеста над Славия

Лудогорец си осигури 11-а поредна титла на България, след като разби с 4:1 Славия в мач от 27-ия кръг на efbet Лига. С победата разградчани увеличиха преднината си пред втория ЦСКА - София на 14 точки и четири кръга преди края на сезона са недостижим на върха.

Гьоко Зайков си вкара автогол в 13-ата минута, а Бърнард Текпетей (16, 54) прониза два пъти "бялата" врата. Матиас Тисера се разписа в 22-ата минута между двете попадения на ганайското крило. Йон Бакеро върна един гол в 78-ата минута.

25 Лудогорец - Славия 4:1 и единайста титла за разградчани

Домакините стартираха без голяма част от титулярните си състезатели. Десподов, Недялков и Пластун пропуснаха срещата заради наказания, а на пейката останаха Сотириу и Каули.

Лудогорец поведе в 13-ата минута след автогол на Гьоко Зайков. Защитникът се разписа в собствената си врата след центриране от корнер и удар с глава. Така той прониза Вуцов във втори пореден двубой, тъй като преди няколко дни стори това и срещу ЦСКА - София за Купата.

Само три минути по-късно Текпетей овладя дълго подаване и с шут по земя в близкия ъгъл покачи на 2:0.

Голеадата на "орлите" продължи и в 22-ата имнута. Текпетей проби и центрира отдясно по земя, Тисера овладя на 7-8 метра фронтално срещу вратата, дриблира около защитниците на гостите и с удар под гредата направи резултата класически.

В 34-ата минута Тисера намери Рик в наказателното поле, бразилецът пробва удар с левия крак, но Виячки се хвърли на шпагат и го блокира, като по този начин предотврати почти сигурно четвърто попадение. Десет минути по-късно Текпетей изведе Рик сам срещу вратаря, но Вуцов спаси удара на бразилското крило.

Лудогорец проъдлжи да доминира и след почивката, а в 54-ата минута стигна до нов гол. Рик пое топката в половината на разградчани, напредна около 30 метра, след което изведе Текпетей очи в очи с Вуцов. Ганаецът преодоля стража на Славия и от малък ъгъл вкара второто си попадение в мача.

В 68-ата минута и гостите погледнаха по-смело към вратата на "орлите", когато Дост завърши с шут по земя добра "бяла" комбинация, но Падт улови. Десет минути по-късно Петков изведе отлично Бакеро сам срещу Падт и испанецът хладнокръвно отбеялза с техничен шут покрай стража на Лудогорец.

Домакините отговориха с голово положение в 84-ата минута. Делев изведе Сотириу сам срещу Вуцов, кипърецът пробва да отбележи с едно докосване, но Вуцов изби в корнер. След неговото изпълнение последва разбъркване, което завърши с удар на Тисера над напречната греда.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 4:1

1:0 Гьоко Зайков 13 авт.
2:0 Бърнард Текпетей 16
3:0 Матиас Тисера 22
4:0 Бърнард Текпетей 54
4:1 Йон Бакеро 78

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 5. Терзиев, 7. Сантана, 8. Гонзалвеш, 10. Тисера, 14. Групер, 21. Карничник, 24. Вердон, 37. Текпетей, 64. Янков, 73. Рик

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 83. Попадийн, 23. Виячки, 29. Зайков, 4. Соарес, 17. Дост, 5. Атанасов, 22. Тасевски, 19. Сораков, 9. Петков, 10. Кирилов