Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Бърнли пропусна дузпа и се размина с победата срещу Уест Хам

Уест Хам и Бърлни завършиха 1:1 помежду си в мач от 33-ия кръг на английската Висша лига. В първия мач на Майк Джексън начело на Бърнли “кларетите” могат да съжаляват повече за резултата, тъй като при 1:0 в своя полза изпълниха дузпа, но това не доведе до гол. Наставникът на отбора до 23 години на Бърнли Майк Джексън бе начело на гостите днес, тъй като дългогодишният мениджър на тима Шон Дайч бе уволнен.

Ваут Вегхорст даде аванс на Бърнли в резултата в 33-тата минута. След изпълнение на ъглов удар първо Джей Родригес уцели напречната греда с глава, а след това нидерландският нападател Вегхорст успя да направи добавка, също с глава, изпращайки топката във вратата за куриозното попадение.

В самия край на първата част гостите имаха златен шанс за втори гол, но Максуел Корне пропусна дузпа, стреляйки в аут. Именно Корне бе препънат в наказателното поле на “чуковете” от стража Лукаш Фабиански и след това се нагърби с отговорността да стреля от бялата точка, но го стори по доста лош начин.

В 74-тата минута чешкият халф на лондончани Томаш Соучек изравни и спаси домакините от поражение. Той изпрати топката във вратата с гърди след центриране от фал на Мануел Лансини

Най-дълго оцелелият действащ мениджър в Премиър лийг загуби работата си

Уест Хам заема седмо място в класирането с 52 точки, докато борещият се за оцеляването си в елита Бърнли е 18-и с 25.