Челси стигна до финала на ФА Къп за трета поредна година

Челси се класира за финала на ФА Къп след успех с 2:0 над Кристъл Палас в лондонско дерби, играно на "Уембли". Тимът на Патрик Виейра се държеше равностойно до 65-ата минута, когато Рубен Лофтъс-Чийк откри резултата. Голмайсторът влезе като резерва в средата на първото полувреме на мястото на контузилия се Матео Ковачич. Мейсън Маунт отбеляза второто попадение в мача в 76-ата минута.

Отборът на Томас Тухел ще спори за трофея с Ливърпул, който вчера отстрани Манчестър Сити. "Сините" ще се надяват на различен развой, след като загубиха на финала последните две години.

Кристъл Палас започна уверено двубоя и не позволяваше на съперника да създава опасности пред вратата му. Отборът на Томас Тухел имаше проблеми да преодолее отлично организираната защита на лондонския си съперник. И двата отбора действаха предпазливо и резултатът бе липса на голови положения в първата част на двубоя.

Тухел трябваше да прави смяна още в средата на първото полувреме, тъй като Матео Ковачич се контузи и бе заменен от Рубен Лофтъс-Чийк. Първата реална голова ситуация в мача дойде в 36-ата минута и бе за Палас. Прекрасен удар от воле на Куяте от границата на наказателното поле бе отразен от Менди. Шлуп нацели гредата при добавката, но гол след неговия удар нямаше да има, тъй като бе в засада.

След почивката ситуацията на терена не се промени много. Челси опита да вдигне темпото и владееше повече топката, но не успяваше да създаде нищо опасно пред вратата на съперника. След час игра "сините" дори можеха да получат гол. Центриране на Езе стигна до Куяте, но той не успя да насочи добре топката.

В 65-ата минута тимът на Тухел успя да пробие защитата на Палас. Опит на Хавертц да намери съотборник в наказателното поле бе отклонен и топката се озова на удобна позиция за Лофтъс-Чийк, който я заби в мрежата.

Голът накара Кристъл Палас да се изнесе в предни позиции, а Виейра пусна в игра Бентеке и Олисе. Челси обаче нанесе втори удар в 76-ата минута. Вернер подаде на Маунт в наказателното поле, а английският национал си поведе отлично и прати топката покрай Бътланд.

"Орлите" можеха бързо да се върнат в мача. След ъглов удар топката стигна до непокрития Андерсен, но ударът му с глава прати топката над вратата. Нова възможност не се откри пред Палас до края на срещата. В последната минута от редовното време Лукаку направи голям пропуск. Белгиецът, се появи в игра в 77-ата минута, получи топката от Вернер на няколко метра от голлинията, но я прати в гредата. При добавката удар на Зиеш бе избит малко пред голлинията от Гуехи.

ЧЕЛСИ - КРИСТЪЛ ПАЛАС 2:0
1:0 - Лофтъс-Чийк (65)
2:0 - Маунт (76)