Уест Хам изхвърли Лион по пътя към полуфиналите

Уест Хам постигна престижна победа с 3:0 при гостуването си на Лион и се класира за полуфиналите на Лига Европа. След 1:1 в първия мач французите започнаха агресивно, но лондончани бяха далеч по-ефективни. Гостите поведоха с гол на Крейг Доусън в 38-ата минута, а малко преди почивката Деклан Райс удвои аванса им. В самото началото на второто полувреме Джаръд Боуен отбеляза трети гол за "чуковете".

За място на финала Уест Хам ще спори с германския Айнтрахт, който изненадващо отстрани Барселона.

Лион стартира агресивно двубоя и започна да създава положения пред Алфонс Ареола. Карл Токо Екамби удари греда след индивидуален пробив още в шестата минута. Малко по-късно Уест Хам се размина с попадение след разбъркване в наказателното поле, като Дембеле и Ауар не успяха да пратят топката в мрежата.

В тези минути французите доминираха, но "чуковете" на момента показваха колко опасни могат да бъдат при контраатаките си. Гостите стигнаха до първата си добра възможност в 24-ата минута, когато Микаел Антонио центрира отлично, но топката дойде малко силна за Боуен, който я прати покрай вратата.

След като се справи с ранния натиск, Уест Хам ограничи опасностите пред вратата си. В 38-ата минута отборът на Дейвид Мойс поведе. След ъглов удар на Форналс топката бе засечена на близката греда от Доусън и резултатът бе открит. Малко преди почивката гостите удвоиха преднината си. Центриране отляво бе изчистено, но топката стигна до Деклан Райс. Неговият удар бе отклонен и не остави шансове на вратаря на домакините.

Плановете на Лион да търси обрат след почивката бяха провалени още на старта на второто полувреме, тъй като в 48-ата минута Уест Хам нанесе трети удар. Французите се бяха оголили в защита и "чуковете" се възползваха. Форналс изведе Боуен, който напредна и прецизно завърши, с което до голяма степен сложи край на надеждите на съперника.

След като си осигури солиден аванс, тимът на Дейвид Мойс продължи да играе разумно. Лондончани не се прибраха прекалено назад да пазят преднината си, а играеха отлично организирани, като търсеха и нови възможности за гол. Лион създаде някои положения, като удар на Дембеле мина над вратата. Тете също пропусна добра възможност.

Снимки: Gettyimages