УЕФА остави в сила наказанието на старши треньора на Бодьо/Глимт

УЕФА отхвърли жалбата на норвежкия отбор Бодьо/Глимт и остави в сила решението правата на старши треньора на тима Шетил Кнутсен да бъдат временно спрени. Специалистът бе наказан от УЕФА заради сбиване с треньора на вратарите на Рома Нуно Сантош след първия четвъртфинален мач между двата отбора от Лигата на конференциите, който домакините от Будьо/Глимт спечелиха с 2:1. Сантош също бе наказан от европейската централа.

От УЕФА добавиха, че наказанието на Кнутсен ще бъде прецизирано от от Комисията за контрол, етика и дисциплина, която ще прецени какво точно трябва да бъде то. Докато обаче няма становище на комисията, Кнутсен няма да може да води отбора си.

В четвъртък Будьо/Глимт гостува на Рома в реванш от четвъртфиналите на Лигата на конференциите.