Ясни са полуфиналистите в Лига Европа

РБ Лайпциг, Айнтрахт, Уест Хам и Рейнджърс се класираха за полуфиналите на Лига Европа, след като отстраниха Аталанта, Барселона, Лион и Спортинг Брага.

На полуфиналите Уест Хам ще се изправи срещу Айнтрахт, а РБ Лайпциг срещу Рейджърс.

РБ Лайпциг стана първият полуфиналист в турнира. Германците спечелиха с 2:0 при гостуването си на Аталанта и с общ резултат 3:1 продължават напред. Кристофър Нкунку отбеляза и двете попадения в Бергамо. Той откри резултата в 18-ата минута и се разписа от дузпа три минути преди края.

Айнтрахт шокира Барселона на "Камп Ноу". Германците спечелиха с 3:2 и с общ резултат 4:3 продължават напред. С попадения на Костич от дузпа, Боре и отново на Костич тимът от Франкфурт водеше с три гола до последната минута на редовното време. В добавеното време Бускетс и Мемфис Депай се разписаха, но беше твърде късно за каталунците.

Уест Хам стигна до успех с 3:0 при гостуването си на Лион и с общ резултат 4:1 се класира за полуфиналите. Лондончани се справиха с началния натиск на французите и започнаха да бележат. Крейг Доусън и Деклан Райс се разписаха в края на първото полувреме, а Джаръд Боуен вкара третия гол в началото на втората част.

Рейнджърс и Спортинг Брага стигнаха до продължения, след като реваншът в Шотландия завърши 2:1 за домакините, а португалците бяха спечелили първия мач с 1:0. Кемар Рууф отбеляза в 101-ата минута, за да донесе успеха на Рейджърс с 3:1 във втория мач и класирането на полуфиналите.