Юношите на България до 16 години паднаха от Румъния

Юношеският национален отбор на България до 16 г. отстъпи на Румъния с 1:2 в последния си двубой от приятелския четиристранен турнир под егидата на УЕФА в Албена. В надпреварата участие взеха още отборите на Молдова и Андора, а нашият тим завършва с актив от 1 победа и 2 поражения.

Юношите на България до 16 години с категоричен успех над Андора

Възпитаниците на селекционера Йордан Петков започнаха днешния двубой с амбицията да заличат неприятния спомен от двубоя с Молдова и имаха няколко ситуации, при които можеха да поведат в резултата. В края на първото полувреме обаче Румъния вкара бързи две попадения чрез Вермешан, които до голяма степен предрешиха крайния изход.

В началото на второто полувреме България върна един гол от дузпа чрез капитана Джанер Садетинов, но до края „лъвчетата“ така и не успяха да стигнат до изравняване.

Съставът на България: 12. Златомир Стоименов, 6. Пламен Аршев (85 – 8. Димитър Петров), 5. Ивайло Митев, 11. Димитър Диклиев (70 – 21.Венцислав Иванов), 2. Борис Стойков, 13. Самуил Колев, 17. Мартин Ситев (77 – 16. Васил Казалджиев), 10. Джанер Сидетинов, 7. Константин Димитров, 18. Стивиян Макавеев (46 – 9. Давид Тодоров), 19. Кубрат Йонашчъ.

Селекционер: Йордан Петков.