Ред Бул обясни причината за отпадането на Макс

Повреда в горивната система е причината за отпадането на световния шампион във Формула 1 Макс Верстапен днес от Гран При на Австралия. Макс имаше шанс за второ място, но спря в 39 обиколка, а след това определи отпадането си като “неприемливо”.

След две отпадания в три състезания Макс е вече на 46 точки от лидера в класирането Шарл Леклер, който има две победи в първите три състезания тази година.

Шефът на тима Кристиан Хорнър обясни, че повредата е била в горивната система и дефектиралите компоненти ще бъдат върнати в Япония, за да се разбере максимално бързо причината за проблема, който да бъде отстранен.

Верстапен: Вече изоставаме сериозно

Хорнър потвърди, че проблемът, появил се днес при Макс “няма нищо общо” с причината за отпадането на Верстапен и Перес в Гран При на Бахрейн в началото на сезона. Тогава се появи вакуум в горивната система и нямаше достатъчно бензин в двигателя с вътрешно горене.

Алфа Таури също имаше проблеми с моторите в началото на сезона, но Хорнър заяви, че повредата на Макс днес е “няма нищо общо” с другите технически проблеми на пилотите, каращи с мотори на Хонда.

“В първите две състезания Макс загуби 36 точки, а Ред Бул загуби 50 точки, така че ако не ги бяхме загубили, то класирането при пилотите и конструкторите щеше да изглежда доста по-различно”, допълни Хорнър.

Снимки: Gettyimages