Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Волфсбург си отдъхна след разгромна победа

Записалият три поредни загуби тим на Волфсбург почти сигурно си гарантира оставането в Първа Бундеслига, след като разгроми Арминия (Билефелд) с 4:0 у дома в среща от 29-ия кръг на Бундеслигата. Този мач си беше битка за оцеляване, защото до днес “вълците” бяха на 5 точки от опасната зона. Разликата обаче вече е 8 пункта и като че ли клубът на “Фолскваген” може да си отдъхне. Арминия обаче продължава борбата заедно с Херта (Берлин), Щутгарт и Аугсбург евентуално.

Младежкият национал на Германия Лукас Нмеча реализира за 1:0 в 11-ата минута, а в 38-ата се разписа още веднъж.

Три минути след паузата Максимилиан Арнолд покачи на 3:0, а след още пет Макс Крузе вкара за 4:0, отбелязвайки първия си гол след завръщането си в клуба през зимата.

Неприятен инцидент през първото полувреме беше напът да помрачи срещата. В 25-ата минута защитникът на Арминия Седрик Брюнер падна и си удари лошо главата, което наложи смяната му малко по-късно. Футболистът беше изнесен на носилка, а на полувремето беше съобщено, че той все пак се намира в съзнание.