Лудогорец премина и през Берое

Отборът на Лудогорец постигна минимален успех с 1:0 над Берое в сблъсък от 26-ия кръг на efbet Лига. В герой за "орлите" се превърна Бърнард Текпетей, който отбеляза единственото попадение в Стара Загора. Тази победа направи преднината на тима на Анте Шимунджа цели 12 точки пред ЦСКА - София.

Първата интересна ситуация в двубоя се откри пред Пиерос Сотириу. Кипърският нападател стреля с глава от трудна позиция, но кълбото не намери очертанията на вратата на домакините.

В 11-ата минута Стив Фуртадо центрира много добре в наказателното поле към Алиун Фал, който успя да отправи удар с глава, но твърде неточно.

"Орлите" отговориха с перфектно подаване на Кирил Десподов към Пиерос Сотириу. Стрелецът пропусна да накаже Генадий Ганев с глава от близка дистация.

В 36-ата минута Каули отправи удар с левия крак, но коженото кълбо профуча встрани от вратата. Това бе и последната интересна ситуация за първата част.

Второто полувреме започна с добро положение за домакините. Давиде Мариани проби отдясно и центрира към Джонатан Перейра, който опита техничен удар с петичка, но Игор Пластун блокира топката.

В 59-ата минута "орлите" стигнаха до първия гол в сблъсъка. Каули Оливейра проби и комбинира с Пиерос Сотириу. Кипърският нападател видя Бърнард Текпетей, който с мощен удар по земя матира стража на Берое.

В 66-ата минута Клод Гонсалвеш успя сам да си създаде добро положение за гол. Халфът се надигра успешно с няколко футболисти на домакините, след което отправи удар от малък ъгъл, но Ганев се намеси на ниво.

В 76-ата минута Омар Камара изведе Алиун Фал зад отбраната на "орлите". Серджио Падт тръгна да пресреща стрелеца, който го прехвърли, но топката излезе в аут.

В 87-ата минута Омар Камара отправи мощен удар от далечна дистанция, но Серджио Падт изби топката в корнер.

Три минути по-късно Спас Делев шутира, но Генадий Ганев спаси. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Берое" в Стара Загора.

По този начин Лудогорец събра актив от 64 точки, като има 12 повече от втория ЦСКА - София. Берое пък се намира на осма позиция с 32 пункта.

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Текпетей (59)

Стартови състави:

Берое: 33. Генадий Ганев, 4. Христо Митев, 5. Бен Юсеф, 10. Серкан Юсеин, 11. Алиун Фал, 15. Георги Динков, 16. Симеон Мечев, 18. Давиде Мариани, 20. Стив Фуртадо, 43. Джонатан Перейра, 99. Омар Камара

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана, 8. Клод Гонсалвеш, 11. Кирил Десподов, 19. Пиерос Сотириу, 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 37. Бернард Текпетей, 95. Каули

СЪДИЯ: Георги Иванов
СТАДИОН: "Берое", Стара Загора

Снимки: start-photo.bg