Челси се развилня срещу жалък Саутхамптън

След две поредни домакински загуби Челси показа на какво е способен в атака при гостуването си на Саутхамптън. Лондончани спечелиха с 6:0, а домакините всъщност трябва да са доволни от резултата, защото отборът на Томас Тухел пропусна доста положения, а Тимо Вернер удари гредите три пъти.

Маркос Алонсо откри резултата в осмата минута, а Мейсън Маунт удвои аванса на гостите в 16-ата минута. Вернер се разписа в 21-ата, а Кай Хавертц десет минути по-късно. В началото на второто полувреме Вернер и Маунт отбелязаха вторите си попадения в мача. След този успех Челси е на трето място и има преднина от 8 точки пред Тотнъм и Арсенал.

"Светците" записаха пета загуба в последните си шест мача. Тимът на Ралф Хазенхютъл спаси традицията и за трети пореден сезон допуска срамна загуба. Той бе разбит от Лестър с 9:0 през 2019 г., а миналия сезон падна с 0:9 от Манчестър Юнайтед.

Челси стартира на високо темпо и още в третата минута можеше да открие резултата. След отлична контраатака Тимо Вернер бе изведен на добра позиция. Германецът стреля по диагонала и топката се удари в дясната греда зад Форстър. В шестата минута Мейсън Маунт открадна топката на границата на наказателното поле и пусна към Лофтъс-Чийк. Той намери Вернер, който направи нов пропуск, след като с глава отново прати топката в гредата, този път горната.

Положенията пред Форстър доведоха до гол в осмата минута. Защитата на домакините отново не успя да се справи, Маунт отклони топката към Маркос Алонсо в наказателното поле, а той я прати в мрежата. Доминацията на гостите бе сериозна и всяка тяхна атака носеше опасност. В 16-ата минута Маунт удвои аванса на лондончани с хубав удар от границата на наказателното поле.

Положенията пред вратата на домакините се радяха едно след друго. Вернер направи поредния си пропуск в 18-ата минута. Той бе изведен на добра позиция, но Форстър отрази удара му. Германският национал можеше да се зарадва при четвъртата си възможност. Вернер започна атаката и я завърши, след като заобиколи Форстър и прати топката в опразнената мрежа.

Отборът на Тухел за кратко намали темпото, но това не помогна на Саутхамптън, който беше тотално объркан. В 31-ата минута гостите стигнаха до четвърти гол. Салису се подхлъзна, бе атакуван от Вернер и загуби топката на границата на наказателното поле. Германецът се разходи покрай защитниците и стреля, но за трети път от началото на мача нацели гредата - след дясната и горната, сега прати топката в лявата. Топката обаче отиде на крака на Кай Хавертц, който я прати в опразнената врата.

След четвъртото попадение Челси даде възможност на съперника да си почине за кратък период, но в края на полувремето отново натисна. Вратарят на "светците" отрази удар на Хавертц, а след това удар на Маунт бе отклонен. Форстър се справи и с удар с глава на Рюдигер.

Играчите на Саутхамптън бяха изпратени към съблекалнята с освирквания, а те не промениха нещо през втората част. На почивката Тухел извади Хавертц и пусна Пулишич, а в 49-ата минута Челси стигна до нов гол. Канте проби и опита да прехвърли вратаря. Форстър изби топката, но на пътя на Вернер, който я прати в мрежата.

Малко по-късно домакините създадоха първото си реално положение. Че Адам засече центриране на Уокър-Питърс, но Менди направи отличн оспасяване. Отговорът на лондончани бе шести гол. Фортсър се намеси блестящо при опит на Хавертц и след това на Вернер, но нямаше какво да направи при добавката на Маунт.

В последвалите минути Челси вече на нападеше със същата острота, а в повечето време владееше топката под слънчевите лъчи на "Сейнт Мерис". Въпреки това създаде още положения. Алонсо бе близо до втория си гол в мача в 75-ата минута, но топката мина покрай лявата греда.

САУТХАМПТЪН - ЧЕЛСИ 0:6
0:1 - Алонсо (8)
0:2 - Маунт (16)
0:3 - Вернер (21)
0:4 - Хавертц (31)
0:5 - Вернер (49)
0:6 - Маунт (54)

Снимки: Gettyimages