Пропадането продължава! ЦСКА - София абсолютна нула и на "Лаута"

Кошмарното представяне на ЦСКА - София  през пролетния полусезон продължи и на "Лаута". Днес "червените" загубиха с 0:2 от Локомотив (Пловдив) в мач от 26-ия кръг кръг на efbet Лига и вече изостават безнадеждно от лидера Лудогорец, който е с 9 точки преднина и двубой по-малко, а до края на сезона остават само пет срещи.

Райън Бидунга откри резултата за "смърфовете" в 16-ата минута, а в 52-ата Бирсент Карагарен удвои.

Гостите пък за четвърти път в последните си пет шампионатни мача не успяха да вкарат гол. Нещо повече - в тях те записаха само едно попадение, дело на Кайседо в предишния кръг срещу Берое.

24 Локомотив (Пловдив) - ЦСКА София

Домакините бяха предвождани от Христо Колев-Бащата, който замени начело на смърфовете подалия оставка Александър Тунчев. Новият треньор смени схемата на игра, залагайки не на трима, а на четирима в отбрана.

Гостите също бяха без своя наставник Стойчо Младенов, който в предишния двубой срещу Берое първо получи жълт картон, а след това и директен червен, което му коства наказание за следващите три официални срещи.

Червените започнаха по-активно и в третата минута Йомов отправи шут, който се спря от външната страна на мрежата. Постепенно домакините изнесоха играта в по-предни позиции и в 16-ата минута откриха резултата. Те получиха право да изпълнят фал, последва центриране в наказателното поле, което Бидунга засече с глава и топката влетя в мрежата.

В 21-ата минута Локо за малко не стигна до втори гол. Витанов върна от аутлинията към Илиев, капитанът на смърфовете шутира от десетина метра, но право в Бусато. Осем минути по-късно добра червена атака завърши с отлично центриране на Йомов към Кайседо, но таранът на гостите не отправи добър удар с глава и изпрати топката в аут.

В 37-ата минута пловдивчани осъществиха много опасна атака отляво, Томашевич стигна до аутлинията на границата на малкия пеналт и пробва подаване по земя, но Лам изчисти с шпагат.

Седем минути след почивката Локомотив вкара втори гол. Смърфовете комбинираха добре в половината на гостите, Карагарен овладя топката, преодоля в наказателното поле Кох и след това със силен шут в близкия ъгъл простреля Бусато.

В 55-ата минута футболистите на Младенов записаха първия точен изстрел. Това стори Варела с удар от границата на наказателното поле, който Пиргов улови. В 64-ата и резервата Кери шутира, но от доста по-далечна дистанция, което се оказа решаващо и стражът на Локо без проблем спаси. Четири минути по-късно Кери се измъкна по лявото крило и намери Чарлс на 7-8 метра фронтално срещу вратата, но нападателят стреля високо над напречната греда.

В 71-ата минута Лам отстъпи мястото си на 17-годишния централен защитник от школата Росен Божинов. В 78-ата минута Илиев засече с глава центриране от корнер, но ударът не затрудни Бусато, тъй като отиде в аут.

Последното по-интересно положение дойде в заключителните секунди на срещата. Тогава ЦСКА - София получи право да изпълни фал, а след центрирането настана разбъркване и Кайседо можеше да вкара с глава, но стреля неточно.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА - СОФИЯ 2:0

1:0 Райън Бидунга 16
2:0 Бирсент Карагарен 52

ЛОКО ПД: 1. Пиргов, 50. Томашевич, 4. Гомис, 61. Бидунга, 20. Петрович, 34. Витанов, 7. Умарбаев, 19. Василев, 9. Карагарен, 10. Марсел, 14. Илиев

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 4. Кох, 29. Лам, 18. Мазику, 15. Вион, 5. Варела, 21. Юга, 7. Баи, 10. Йомов, 9. Кайседо

Снимки: Борислав Цветанов