Ферари начело в Мелбърн

Двамата пилоти на Ферари Карлос Сайнц и Шарл Леклер оглавиха класирането в първата свободна тренировка за Гран При на Австралия, трети кръг от световния шампионат във Формула 1. Трети завърши Серхио Перес с Ред Бул. Австралия се завърна тази година в календара на Формула 1 след 3-годишна пауза.

Сайнц стана единственият пилот днес, който успя да слезе под 1:20 минути за обиколка – 1:19.806 минути, Леклер остана на 0 571 секунди, а Перес – на 0,593 секунди.

Световният шампион Макс Верстапен с другата кола на Ред Бул завърши 4-и, а 7-кратният световен шампион Люис Хамилтън с Мерцедес – 7-и. Макс завърши сесията на над 0,8 секунди от Сайнц, а Хамилтън – на 1,2 секунди.

Най-добрите времена в хода на сесията бяха постигнати с най-меките сликове С5, които дебютират в състезателен уикенд този сезон.

Фолксваген направи още една крачка към Формула 1

Тренировката беше спирана на два пъти заради инциденти – първо в началото заради паднал елемент от предното крило на Перес, който мина много агресивно през бордюрите на излизане от последния завой, а след това 11 минути преди края, когато Себастиан Фетел полуми повреда в двигателя и спря с пушещ мотор.

Алонсо си даде още 2-3 години във Формула 1

Няколко пилоти записаха по едно излитане извън трасето, като най-далеч в зоната за сигурност стигнаха Кевин Магнусен с Хаас и Леклер, а Фернандо Алонсо с Алпин се завъртя в завой №11 в бърза обиколка с твърдите гуми.