Левски се справи със Сигал в Балканската лига

Отборът на Левски записа победоносен край на участието си в груповата фаза на Балканската лига. Тимът на Константин Папазов записа успех със 77:69 над Сигал Прищина в последния си мач от втората фаза на регионалния турнир тази вечер в зала “Триадица”. По този начин “сините” заеха второто място в крайното класиране на групата и продължават към четвъртфиналите, където ще се изправят срещу Макаби Хайфа или Балкан от другата група. Сигал също ще бъде част от четвъртфиналите, тъй като косовският тим завършва на трета позиция в подреждането.

Бой и дисквалификации в "Триадица"

Двубоят в зала “Триадица” започна равностойно, като нито един от двата отбора не успя да вземе преимущенство в откриващите фрагменти от срещата. Надмощието на Чернокожев и Радич в подкошието даде крехък аванс от три точки в полза на “сините” след шест минути игра в столицата - 8:5. Гостите от Прищина извършиха сериозно количесто грешки в нападение в първата четвърт, като именно тези неточности пречеха на състава на гостите.

Първата четвърт приключи при крехка преднина от четири точка в полза на Левски - 15:11, а точно след нейния край центърът на “сините” Зейн Ноулс и този на Сигал Девин Томас бяха дисквалифицирани, след като двамата потърсиха физическа саморазправа след яростна борба под коша. Отборът на Тити Папазов успя да увеличи преднината си до осем точки при 27:19 в средата на втората четвърт, но след това всичко за домакините се обърка.

Сигал намери сили за серия от 14 безответни точки, чрез която тимът на Анте Назор обърна нещата в свои ръце при 28:33. Все пак Левски бе отборът, който затвори втората част с минисерия от 4:0, за да намали дистанцията между двата тима на само една точка при 32:33 след 20 минути игра в “Триадица”. Шампионите в НБЛ поставиха страхотно начало на третата четвърт. Четири тройки на Венцислав Петков донесоха първия двуцифрен аванс в полза на Левски, като преднината на “сините” достигна 15 точки в средата на третата четвърт при 50:35.

Левски запази убедителния си аванс до средата на последната част, когато играчите на Сигал се хвърлиха на щурм. Гостите се възползваха от няколко последователни пропуска на домакините, за да скъсят дефицита си на шест точки при 61:55 с оставащи около 5 минути до финалната сирена. В крайна сметка "сините" се справиха успешно с мисията си да стопират набезите на своя съперник за обрат, триумфирайки с крайното 71:60.

За успеха на "сините" се отличи Венцислав Петков с 22 точки, Ивица Радич добави 15 точки и 10 борби, но навехна глезен в последната минута на мача. С 10 точки и 8 асистенции завърши Марио Литъл.

За Сигал Прищина Йетмир Зекири вкара 19 точки, а 15 точки, 9 борби и 6 асистенции записа Уендъл Мичъл.