Неудържим Бензема разпердушини Челси и даде мощен тласък на Реал към полуфинала

Реал Мадрид направи голяма крачка към класирането си на 1/2-финала в Шампионската лига, след като спечели с категоричното 3:1 гостуването си на Челси в първия сблъсък между двата тима от 1/4-финалите. Звездата на вечерта бе Карим Бензема, който реализира и трите гола за гостите на "Стамфорд Бридж" в 21-ата, 24-ата и 46-ата минута. Така той стана едва четвъртият играч, който бележи хеттрик в два поредни мача в Шампионската лига. За домакините се разписа Кай Хавертц в 40-ата минута.

Домакините от Челси започнаха срещата без типичен таран, а в предни позиции действаха  Кай Хавертц и Кристиан Пулишич. Мейсън Маунт, Н'Голо Канте и Жоржиньо координираха действията в средата на терена, а Сесар Аспиликуета и Рийс Джеймс бяха на крилата в ролята на халф-бекове.

Гостите от Испания излязоха само с двама нападатели - Карим Бензема и Винисиус Жуниор, вместо обичайните трима. От първата минута започна още един халф в лицето на Федерико Валверде. Родриго и Марко Асенсио са на пейката, а Даниел Карвахал се заврърна в титулярния състав.

Първият точен удар в мача изненадващо бе отправен от защитника на гостите Едер Милитао, който в 4-ата минута се бе включил в предни позиции и стреля към вратата, но не успя особено да затрудни Едуар Менди.

Много бързо обаче играта се пренесе пред другата врата. Кай Хавертц получи дълъг пас, напредна в наказателното поле, финтира и стреля, но прати топката над вратата.

Реал бе близо до откриване на резултата в 10-ата минута. Тогава мадридчани организираха контраатака, Винисиус бе изведен в наказателното поле, той отправи шут и топката се отби от напречната греда.

В 14-ата минута Едер Милитао рискува много, след като загуби топката и задържа откъсващия се Кай Хавертц на границата на наказателното поле. Бразилецът обаче се размина само с жълт картон. При последвалия наказателен удар Рийс Джеймс стреля много опасно, но Тибо Куртоа спаси.

В 20-ата минута Мейсън Маунт отправи изстрел с глава отблизо, но прати топката в ръцете на Тибо Куртоа.

Само минута по-късно обаче гостите откриха резултата. Винисиус и Бензема направиха двойно подаване на левия фланг, бразилецът напредна и центрира в наказателното поле отново за Бензема, който с глава порази вратата за 0:1.

В 24-ата минута резултатът бе удвоен. Този път Лука Модрич с елегантно центриране насочи топката към Бензема, който отново с глава я прати в далечния ъгъл на вратата за 0:2.

Челси веднага се хвърли в атака и в 26-ата минута домакините претендираха за дузпа, след като Каземиро препъна Кай Хавертц в наказателното поле. Макар ясно да се видя, че има контакт между двамата играчи, съдията Клеман Тюрпен отказа да посочи бялата точка, а и ВАР не се намеси да му даде знак да преразгледа ситуацията.

В 30-ата минута обаче мадридчани създадоха поредна опасност. Този път Милитао стреля с глава след центриране от корнер, но Менди бе заел добра позиция и улови.

Три минути по-късно се стигна до ново напрежение пред вратата на домакините. Този път Карвахал се оказа на стрелкова позиция и макар да не отправи много добър удар, Менди не се намеси много успешно и добре, че Андреас Кристенсен се бе върнал, за да изчисти топката пред голлинията.

Челси отговори с далечен изстрел на Канте, който обаче премина над вратата и не притесни Куртоа.

В 38-ата минута англичаните пропуснаха една от най-добрите си възможности. При едно центриране от корнер Тиаго Силва бе изпуснат от защитата на съперника и насочи топката с глава, но малко не му достигна, за да отбележи.

Две минути по-късно Кай Хавертц върна интригата. Рийс Джеймс центрира в наказателното поле, където германецът успя да изпревари прекия си пазач и с глава отбеляза за 1:2.

Реал обаче можеше много бързо да си върне преднината от два гола. В 42-ата минута Винисиус подаде успореден пас към Бензема, Жоржиньо пресече подаването, но го направи доста нескопосано и така дори улесни френския нападател, който веднага отправи удар към вратата и топката премина на сантиметри от гредата.

Томас Тухел реши да направи две промени на полувремето, пускайки Матео Ковачич и Хаким Зиеш на мястото на Н'Голо Канте и Андреас Кристенсен.

Какъвто и да е бил планът на германския наставник, той бързо стана на пух и прах. В 46-ата минута Едуар Менди бе излязъл от наказателното си поле, за да отиграе една топка, но направи огромна грешка, подавайки слаб пас към Рюдигер, Бензема само това и чакаше, за да отнеме топката и да вкара в опразнената врата за 1:3.

В 50-ата минута Челси стигна до добра възможност, Аспиликуета отправи мощен шут и само блестящата намеса на Куртоа попречи да се стигне до гол.

Още по-добър шанс да намали резултата се откри пред Ромелу Лукаку в 69-ата минута, когато той бе изпуснат от защитата на метри от вратата, но с глава не успя да отбележи. Минута по-късно Маунт отправи коварен удар от далечна дистанция и топката профуча над напречната греда.

В 79-ата минута Кай Хавертц си освободи пространство и отправи точен изстрел, но право в ръцете на Куртоа.

Челси продължи да натиска и в 84-ата минута и Рийс Джеймс отправи много хубав шут, но и Куртоа направи блестящо спасяване.

В добавеното време Хаким Зиеш също опита късмета си с изстрел от границата на пеналта, но ударът му мина над вратата.

В крайна сметка обаче Реал Мадрид си тръгна с преднина от два гола от Лондон и е огромен фаворит за продължаване напред преди реванша на "Сантиаго Бернабеу". Челси пък е поставен до стената и трябва да направи малко чудо в ответния мач, ако иска да продължи защитата на титлата си в турнира.