Патрик Виейра спря Арсенал за топ 4 с мощна победа

Кристъл Палас спечели по изключително категоричен начин лондонското дерби с Арсенал от 31-ия кръг на Премиър лийг. Воденият от Патрик Виейра тим се наложи с 3:0 и нанесе звучен шамар на "Артилеристите" в битката им за топ 4. Жан-Филип Матета в 16-ата, Джордан Аю в 24-ата и Уилфрид Заха в 74-ата минута от дузпа бяха точни за домакините на "Селхърст Парк", които продължават възхода си през този сезон.

Още от самото начало си личеше, че Кристъл Палас стои по-добре на терена. Домакините успяха да материализират превъзходството си в 16-ата минута. Тогава след центриране от фаул Йоаким Андерсен отклони с глава към Матета, който също с глава успя да отбележи за 1:0.

В 24-ата минута падна и втори гол във вратата на гостите. Андерсен прати дълъг пас за Аю, Габриел не успя да пресече подаването и позволи на нападателя да се отскубне и да отбележи за 2:0.

В 38-ата минута домакините имаха още една добра възможност, Матета се озова на стрелкова позиция, но ударът му бе спасен от Аарън Рамсдейл.

Арсенал направи някои промени и започна по-добре втората част. "Артилеристите" стигнаха до две добри положения. Първо в 63-ата минута Смит-Роу не успя да отбележи отблизо, останал очи в очи с вратаря. Три минути по-късно и Мартин Йодегор стреля опасно от точката на дузпата, но покрай вратата.

В 74-ата минута обаче устремът на гостите окончателно бе спрян от трети гол в тяхната врата. Уилфрид Заха напредна на скорост, направи финт в наказателното поле и бе спънат за дузпа от Йодегор, а нападателят сам реализира от бялата точка за 3:0.

Изглежда и късметът не бе с Арсенал тази вечер, тъй като в 84-ата минута Еди Нкетия отправи хубав далечен изстрел, който обаче се отби от напречната греда.

След тази победа Кристъл Палас излезе на 9-ото място с 37 точки. Арсенал пък пропусна да се изкачи до заветната 4-а позиция и остава 5-и с 54 точки, колкото има и намиращия се пред него Тотнъм. "Артилеристите" обаче са с мач по-малко.