Наполи спечели важното си гостуване в Бергамо и се изравни с Милан

Отборът на Наполи постигна важна победа с 3:1 при визитата си на Аталанта от 31-ия кръг на Серия "А".

„Партенопеите“ поведоха в 14-ата минута, когато Лоренцо Инсиние се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Хуан Мусо срещу Дрис Мертенс. В 37-ата минута именно италианският национал центрира от пряк свободен удар, а Матео Политано с чудесно воле удвои преднината на своя тим. В 58-ата минута Мартен де Роон с глава засече центриране на Алексей Миранчук и намали изоставането на бергамаските. Вместо да стигнат до равенството, те допуснаха нов гол. В 81-ата минута неаполитанците организираха контраатака, при която резервата Елиф Елмас сложи точка на спора с шут по земя.

Така с третата си поредна победа Наполи се настани на върха в класирането с актив от 66 точки, колкото има и Милан, чийто мач с Болоня е утре. Аталанта е на шестата позиция с 51 спечелени пункта.