ЦСКА 1948 съсипа Локо (Пловдив) след почивката

Отборът на ЦСКА 1948 разби с 4:0 Локомотив (Пловдив) в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Успехът дойде през второто полувреме, когато паднаха и четирите попадения. Галин Иванов се разписа на два пъти, а по един гол вкараха Алекс Колев и Мартин Тошев. Ситуацията на “смърфовете” обаче се утежни много още в първите минути на мача, когато отборът остана с човек по-малко.

Така Локомотив изгуби шансове за участие в първата шестица на елита и най-вероятно ще се бори за Европа през битката за седмото място, което дава възможност за бараж с третия или четвъртия от крайното класиране. Подобна почти сигурно ще е и съдбата на победителя в днешния мач.

Гостите останаха с човек по-малко още в осмата минута. В четвъртата Преслав Боруков настъпи много лошо Лазар Марин по глезена. Съдията първоначално му показа жълт картон, но след проверка от ВАР реферът Ивелин Занев реши да го изгони.

Очаквано до края на първата част домакините бяха по-активният тим, който опитваше да атакува. Нападението обаче не даде особен резултат и освен обсадата около наказателното поле на Локо до по-големи опасности пред вратата на Илко Пиргов не се стигна. "Смърфовете" от своя страна действаха на контраатака и не изглеждаха безопасни, но все пак чисти положения пред Иван Караджов също липсваха.

Почти веднага след подновяването на играта домакините поведоха. След центриране отдясно топката стигна до Георги Русев, който стреля, но Пиргов изби. Кълбото обаче се върна при футболиста на ЦСКА 1948 и намери Алекс Колев на празна врата за 1:0.

В 56-ата минута резултатът бе удвоен. Ивайло Чочев намери по отличен начин Мартин Тошев зад защитата и нападателят с глава прониза за втори път Пиргов.

Скоро дойде и трето попадение във вратата на Локомотив. Галин Иванов намери пролука за удар от границата на наказателното поле и с плътен шут по земя направи 3:0.

В 70-ата минута дойде и четвъртият гол. Грешка в половината на Локо и Иванов отново се озова на чиста позиция и с нов хубав удар разстреля вратаря на гостите.

До края на мача срещата се доиграваше и темпото спадна. Домакините контролираха ситуацията на терена и докато гостите нямаха никакви възможности да се противопоставят на съперника.

По този начин с успеха си днес ЦСКА 1948 събра 29 точки в актива си, което отрежда на тима девето място. “Смърфовете” от своя страна са на осмо място с 31 точки. Така и двата отбора вече нямат шансове за първата шестица ще трябва обаче да изчакат и последния кръг от редовния сезон, за да подпечатат участието си в разпределението между седмо и десето място.