Безидеен Ман Юнайтед отново разочарова

Манчестър Юнайтед разочарова феновете си за пореден път през този сезон. “Червените дяволи” завършиха 1:1 срещу Лестър на “Олд Трафорд”. Келечи Ихеаначо откри резултата в 63-ата минута, а три минути по-късно Фред изравни. Попадение на Джеймс Мадисън бе отменено 10 минути преди края.

Отборът на Ралф Рангник имаше сериозни проблеми в нападение в отсъствието на Кристиано Роналдо. Равенството още повече намали шансовете на тима да стигне до топ 4. Ман Юнайтед, който има една победа в последните си 6 мача във всички турнири, остана шести зад Арсенал и Тотнъм, а лондонските отбори ще могат да увеличат преднината си следващите дни.

Капитанът на “червените дяволи” Хари Магуайър бе посрещнат с бурни аплодисменти от феновете на Ман Юнайтед, след като бе освиркан от феновете на английския национален отбор. Бранителят излезе срещу бившия си отбор Лестър.

Ралф Рангник заложи на схема без изявен централен нападател. Той обясни, че Кристиано Роналдо има симптоми на грип и не се е чувствал добре последните дни. Това беше причината португалецът да не е в групата. В предни позиции действаха Бруно Фернандеш, Пол Погба, Джейдън Санчо и Антони Еланга. В тази формация “червените дяволи” трудно създаваха голови положения.

Чак в 27-ата минута домакините създадоха сериозно положение. Бруно Фернандеш бе изведен отлично, но стреля в обсега на Шмайхел и вратарят се намеси отлично. Малко по-късно Лестър организира великолепна атака, която матира защитата на съперника, но Ихеаначо я завърши с много неточен удар.

В началото на второто полувреме Скот Мактоминей влезе много остро в крака на Мадисън и играчите на гостите искаха червен картон. Съдията прецени, че нарушението е за жълт. Последваха няколко атаки на Ман Юнайтед, но те не завършиха с точен удар. В 55-ата минута Рангник пусна Маркъс Рашфорд, който застана на върха на атаката. В този период “червените дяволи” имаха сериозно предимство по отношение владеенето на топката, но не правеха нищо съществено с нея.

След час игра Лестър започна да показва своите зъби в атакуващ план. Пробив на Харви Барнс бе спрян след намеса на Магуайър. В 63-ата минута обаче защитата на домакините изпусна Ихеаначо. Бившият нападател на Манчестър Сити засече с глава прекрасно центриране на Мадисън и “лисиците” поведоха.

Преднината на тима на Брендън Роджърс се задържа много кратко, тъй като в 66-ата минута Фред изравни. Бразилецът отлично обработи топката преди да изведе Бруно Фернандеш. Португалецът се освободи и стреля, Шмайхел изби и Фред прати топката в мрежата при добавката.

Лестър имаше две добри възможности да поведе отново в следващите минути. След грешка на Санчо топката се озова в Ихеаначо и той бе сам срещу Де Хеа. Той реши да го прехвърли технично, но прати топката над вратата. Малко след това центриране на Мадисън от фал бе насочено прекрасно с глава от Фофана, но Де Хеа направи блестящо спасяване.

Очакванията, че след изравняването “червените дяволи” ще доминират и ще търсят победата, не се оправдаха, а гостите имаха предимство. Те стигнаха и до ново попадение 10 минути преди края. Мадисън прати топката в мрежата, но голът бе отменен след разглеждане с ВАР, тъй като Ихеаначо извърши нарушение срещу Варан в хода на атаката.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЛЕСТЪР 1:1
0:1 - Ихеаначо (63)
1:1 - Фред (66)

Снимки: Gettyimages