Щутгарт пропиля отличен шанс в битката за спасение

Щутгарт пропусна отлична възможност да си улесни задачата в битката за оцеляване в Бундеслигата, след като не си вкара положенията и завърши 1:1 срещу прекия си конкурент Арминия (Билефелд) като гост в среща от 28-ия кръг. Евентуален успех щеше да отдалечи “швабите” на 4 точки от опасната зона.

Щутгарт поведе в 25-ата минута, когато Саша Калайджич беше точен от дузпа. В последвалите минути гостуващият състав пропусна поне три чисти възможности.

Домакините пък бяха доста по-съсредоточени и в 59-ата изравниха чрез Флориан Крюгер.

После гостите удариха и греда - в 78-ата минута, като за изумление на всички Валдемар Антон не успя да насочи топката в мрежата от по-малко от метър.