Страхотно! Жълт картон в 87-ата минута класира “лъвчетата” за Евро 2022

Юношите на България до 17 години се класираха за Европейското първенство по футбол в Израел през лятото. “Лъвчетата” стигнаха до финалите по много драматичен начин, като визата за турнира ни донесе един жълт картон по-малко. Куриозният случай стана след като Русия бе извадена от състезанието заради войната в Украйна и участието ѝ в Група “5” бе анулирано. При това положение регламентът на турнира бе променен и за финалите се класират победителите в групата, както и седемте най-добри втори тимове. За вторите тимове обаче се взимат предвид само мачовете срещу първия и третия състав във всяка група.

България (U17) пропиля преднина от два гола, класирането ни за Евро 22 зависи от други

Така нашите момчета финишираха с три точки групата си след победа над Финландия и загуба от Португалия. Днешното равенство срещу Ейре на практика нямаше значение за класирането. Любопитният момент дойде преди минути, когато Люксембург победи с 2:0 Англия в групата, в която е Русия и се изравни по всички футболни показатели с нашите - три точки и голова разлика 2:2 от мачовете срещу първия и третия. При това положение критериите, които се взимат предвид са картоните във въпросните мачове. Ние имаме шест картона от мачовете срещу Финландия и Португалия, докато Люксембург е със седем, като последният дойде в 87-ата минута, когато Тим Флик бе декориран срещу англичаните.

Дори и това да не се бе случили нашите имаха още възможности да се класират за турнира, тъй като не всички групи все още са завършили мачовете си.