Дея спорт срази Пирин и се класира на исторически полуфинал в Efbet Супер Волей

Волейболистите на Дея Спорт (Бургас) се класираха за първо историческо участие на полуфинал в Efbet Супер Волей.

Бургазлии сразиха Пирин (Разлог) с 3:0 (25:19, 25:21 и 25:17) в третата решаваща 1/4-финална среща, която се игра пред около 200 зрители в зала “Бургас”.

Така възпитаниците на Венцислав Симеонов ще се изправят в полуфиналите срещу шампионите от Хебър (Пазарзджик).

Дея спорт поведе със 7:3 в началото на двубоя, след като Петър Петров атакува в аут. Блокаут на Александър Симеонов и Пирин начало до 5:8. Дея спорт поведе с 12:7 и Благовест Катранджиев взе прекъсване за Пирин. Успешен пайп на Тодор Вълчев и 17:10 за бургазлии. Успешна атака на Георги Братоев - 19:11. Денис Чавдаров атакува мощно в центъра за 22:15. Единична блокада на Георги Братоев срещу атака на Петър Петров и Дея спорт стигна до геймбол при 24:17. Георги Петров атакува успешно по диагонала от зона 2 и Дея спорт спечели първата част с 25:19.

Втората част започна с леко предимство на волейболистите на Дея, които поведоха с 6:4. Александър Симеонов изравни резултата до 6:6. Тодор Вълчев даде отново преднина от 2 точки при 8:6. Волейболистите на Пирин изравниха при 11:11. Домакините поведоха с 14:12 и Благовест Катранджиев взе прекъсване за гостите. Успешна атака на Георги Петров - 17:14. Още една успешна атака на Георги Петров и 18:14. Разликата нарасна на 5 точки при 20:15. Тодор Вълчев изведе Дея спорт напред с 23:18. Домакините спечелиха втората част с 25:21.

Бургазлии дръпнаха с 4:1 в началото на третата част. Пирин изравни при 6:6, но момчетата на Венцислав Симеонов поведоха отново с 3 точки при 9:6. Благовест Катранджиев взе прекъсване на Пирин. Дея спорт дръпна с 5 точки при 14:9. Благовест Кантранджиев взе второто си прекъсване в третата част. Волейболистите на Дея дръпна с цели 8 точки при 19:11. Успешна блокада на Денис Чавдаров - 20:12. Куриозна блокада с глава на Георги Петров направи резултата 23:17. Георги Петров изведе Дея до мачбол при 24:17. Тодор Вълчев пусна технично топката в полето на гостите и Дея спорт спечели третата част с 25:17 и мача с 3:0 гейма.

Най-резултатен бе Георги Петров с 19 точки (2 аса, 4 блокади), с 14 точки завърши Тодор Вълчев (2 блокади).

За Пирин Спас Байрев приключи с 15 точки (2 блокади).

ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:0 (25:19, 25:21 и 25:17)
ДЕЯ: Георги Братоев 5, Георги Петров 19, Тодър Вълчев 14, Димитър Маринков 7, Стипе Перич 4, Денис Чавдаров 7 - Гейдж Уорсли-либеро (Леон Тончев, Иван Дунков-либеро, Борислав Николов)
Старши треньор: ВЕНЦИСЛАВ СИМЕОНОВ
ПИРИН: Любомир Агонцев, Спас Байрев 15, Петър Петров 7, Александър Симеонов 8, Костадин Гаджанов 12, Васил Атанасов 4 - Дафин Коцаков-либеро (Константин Нечев 2, Димитър Праматаров 1, Стилиан Делибосов)
Старши треньор: БЛАГОВЕСТ КАТРАНДЖИЕВ

СНИМКИ: Национална волейболна лига (НВЛ), startphoto.bg