Монтана на полуфинал в Efbet Супер Волей след трудна, но чиста победа над Левски 🏐

Волейболистите на Монтана се класираха за полуфиналите в Efbet Супер Волей. Воденият от Даниел Пеев тим се наложи трудно у дома над Левски с 3:0 (25:16, 28:26, 28:26) в мач №3 от 1/4-финала помежду им, игран тази вечер в зала "Младост".

Така монтанчани спечелиха плейофната серия с 2-1 победи и продължават напред към полуфиналите. Там Монтана очаква Нефтохимик 2010 (Бургас), отстранил ЦСКА след 2-0 победи. На полуфиналите ще се играе до 3 победи от 5 мача, а първата среща ще бъде на 13 април (сряда).

Левски пък ще завърши на 6-о място в крайното класиране, където беше и след края на редовния сезон.

След равностойното начало на първия гейм, домакините от Монтана дръпнаха с 8:3 след силна серия от сервис на Димитър Калчев. При резултат 10:6 пък центърът на Левски Николай Захариев изкълчи глезена си след успешен блок и бе заменен от Лазар Бучков. Това като че ли повлия върху играта на "сините" и разликата стана 14:7 след атака на Калчев. Това накара старши треньорът на Левски Андрей Жеков да направи редица промени. Това обаче не даде резултат и Монтана поведоха след убедителното 25:16 след ас на Калчев.

В началото на втората част монтанчани поведоха с 5:2 след атаки на Жулиен Георгиев и Радослав Попов. "Сините" веднага изравниха при 5:5 след ас на Самуил Вълчинов и контра на Лазар Бучков, но Монтана си върна водачеството при 8:5 след успешни атаки на Мартин Кръстев в центъра и на Жулиен Георгиев. Левски стигна до ново равенство при 10:10 след грешка от сервис на Попов и ас на влезлия като резерва Гордън Люцканов. Домакините успяха да вземат аванс за пореден път при 13:10, след което играта продължи точка за точка. Постепенно "сините" успяха да изравнят при 17:17 след няколко грешки на Монтана След това борбата за всяка топка и точка беше до края, като на няколко пъти двата тима си разменяха водачеството. В крайна сметка Монтана измъкна гейма с 28:26 след два бомбени сервиса на Радослав Попов и успешна контраатака на Димитър Калчев.

Левски тръгна ударно в третия гейм с 4:1 след блокади на разпределителя Владимир Станков и Светослав Гоцев. Домакините от Монтана изравни веднага при 5:5 след два поредни аса на Жулиен Георгиев. Играта продължи равностойно и точка за точка до 13:13, след което Левски поведе с 15:13 след атака на Боян Йорданов и грешка при мрежата на Максимилиан Талер. Монтана веднага изравни при 15:15 след две атаки на Радослав Попов, след което дори поведе с 20:17 след две атаки на Георгиев и грешка на Самуил Вълчинов. "Сините" реагираха и изравниха при 20:20 след атаки на Боян Йорданов и резервата Преслав Петков и ас на Владимир Гърков. Ситуацията от втория гейм се повтори и борбата продължи до самия край. Левски имаше възможност да затвори гейма в своя полза, като бе на крачка от това след атака на Боян Йорданов - 26:25, но три поредни грешки на "сините" дадоха гейма в полза на Монтана - 28:26 и 3:0.

Над всички за Монтана бе Жулиен Георгиев с 16 точки (1 блок, 3 аса и 55% ефективност в атака - +7) за победата. А Димитър Калчев и Радослав Попов добавиха 10 и 9 точки за успеха.

За Левски Боян Йорданов реализира 15 точки (1 ас и 52% ефективност в атака - +7), а Самуил Вълчинов завърши с 10 точки.

Монтана – Левски (София) 3:0 (25-16, 28-26, 28-26)
Монтана: Радослав Попов-кап. 9, Димитър Калчев 10, Жулиен Георгиев 16, Стефан Чавдаров 7, Макимилиан Талер 1, Мартин Кръстев 6 (Любослав Симеонов 2, Луис Видал 1, Георги Елчинов, Стефан Георгиев, Мартин Божилов-либеро).
Треньор: Даниел Пеев.
Левски: Самуил Вълчиинов 10, Светослав Гоцев 3, Владимир Станков 1, Владимир Гърков 3, Боян Йорданов-кап. 15, (Венцислав Антов 3, Гордан Люцканов 2, Николай Захариев 1, Преслав Петков 1, Симеон Николов, Денислав Бърдаров, Владислав Иванов-либеро). Треньор: Андрей Жеков.
Съдии: Ивайло Иванов, Симеон Иванов.
Зала: „Младост“-700 зрители.

СНИМКИ: Национална волейболна лига (НВЛ), startphoto.bg