Лудогорец разби Етър в Разград, новите нападатели бележат

Лудогорец разби с 5:1 Етър в контролен мач, игран на базата “Гнездо на орли” в Разград. “Болярите” откриха резултата в 38-ата минута, когато Ловре Кнежевич поведе своя тим, но получиха ответен удар от 5 гола и бяха смазани от шампиона на България. Рик Джонатан (44’), Игор Тиаго (53’) и хеттрик Матиас Тисера (65’, 66’ и 75’) донесоха победата на “орлите”. Интересно е, че и тримата голмайстори на Лудогорец са нови попълнения от тази зима, като на Тиаго това му бе и неофициален дебют.

Неприятна новина за Лудогорец

Наставникът на разградчани Анте Шимунджа заложи на оптимален титулярен състав, а впечатление прави името на едно от новите попълнения Дени Групер. Той записва своя неофициален дебют с фланелката на Лудогорец. Сред 11-те на Етър попада Ромеш Ивей, който направи потворен дебют за "болярите"

Домакините започнаха срещата по-добре и стигнаха до първата по-опасна ситуация. Вандерсон се оказа на добра стрелкова позиция, но Анатолий Господинов се отчете с добра намеса. Защитата на великотърновци беше добре подредена и футболистите на Анте Шимунджа трудно достигаха до противниковата врата.

В 38-ата минута капитанът на "орлите" сгреши при изнасянето на топката, от което гостите се възползваха по най-добрия начин. Даниел Младенов се озова на добра позиция в наказателното поле, но уцели страничната греда. При добавката обаче Ловре Кнежевич технично прати кълбото в долния десен ъгъл на Симон Слуга.

В края на полувремето домакините организираха добра атака, при която Рик Джонатан бе намерен в пеналтерията и с диагонален изстрел възстанови равенството.

През втората част своя неофициален дебют направи новото попълнение на "орлите" Тиаго, който 2 минути след началото успя да отбележи и гол, но той бе отменен заради засада. В 50-ата минута Кнежевич можеше да даде преднина на своя тим, но Симон Слуга се бе пласирал добре и успя да избие.

В 53-ата минута “орлите” организираха много хубава атака, след каято успяха да направят обрата пълен. Дълго подаване намери Сисиньо, който проби отдясно, успя да смени рязко посоката, като така залъга противников играч и подаде успоредно на голлинията към Игор Тиаго. Новият нападател на Лудогорец не сбърка и от съвсем близка дистанция на празна врата успя да направи резултата 2:1.

След няколко добри атаки “орлите” нанесоха своя нов удар. В 65-ата минута в Текпетей се справи добре с двама противникови състезатели, подаде към Рик Джонатан, който от своя страна намери Матиас Тисера. Нападателят пое добре, обърна се към вратата и с удар от средна дистанция вкара за 3:1.

Само 60 секунди по-късно нова атака на Лудогорец доведе до това Тисера да получи на празна врата, като аржентинецът не сбърка и отбеляза за 4:1.

Шампионите вече се забавляваха на терена, като почти всяка една тяхна атака бе сериозна опасност за Етър. В 75-ата минута хубав пас на Тиаго изведе Тисера фронтално сам срещу вратаря Анатолий Господинов. Нападателят на “орлите” отправи хубав шут и оформи своя хеттрик само в рамките на 10 минути.

До края на срещата Лудогорец диктуваше ритъма на игра, но повече попадения не паднаха. Така "орлите" спечелиха убедително тази контролна среща.

ЛУДОГОРЕЦ 5:1 ЕТЪР

0:1 Ловре Кнежевич (38)
1:1 Рик Джонатан (44)
2:1 Игор Тиаго (53)
3:1 Матиас Тисера (65)
4:1 Матиас Тисера (66)
5:1 Матиас Тисера (75)

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 14. Дени Групер, 8. Клод Гонсалвеш, 95. Каули Оливейра, 10. Матиас Тисера, 37. Бърнард Текпетей, 88. Вандерсон, 73. Рик Джонатан

ЕТЪР: 13. Анатолий Господинов, 29. Николай Дичев, 20. Яни Пехливанов, 26. Мариян Иванов, 4. Георги Александров, 28. Николай Янков, 14. Радослав Апостолов, 17. Ромеш Ивей, 10. Цветомир Тодоров, 22. Ловре Кнежевич, 11. Даниел Младенов