Спартак (Плевен) постигна нова победа и продължи похода си към Втора лига

Спартак (Плевен) не допусна изненада и надви с 3:1 като гост Вихър (Славяново) в мач от 23-ия кръг на Северозападната Трета лига. “Сините”, които към момента имат само 1 загуба от началото на шампионата, успяха да измъкнат трите точки и продължават похода си към Втора лига. В герой за гостите за пореден път се превърна Преслав Антонов, който вкара нови три гола през този сезон (59’, 77’, 90’) и така вече има 24 от началото на кампанията. Точен за домакините бе Калин Иванов в 82-ата минута, а в началото на втората част Светослав Кръстев бе изгонен с директен червен картон и остави Вихър с 10 човека. Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg и Sportal TV

Първите 30 минути не предложиха особено интересен футбол, като двата тима не си създаваха много положения. Лошото тревно покритие също допринасяше до това да не се стига до остри атаки и удари към която и да е от вратите. В 43-ата минута Цветан Петров проби отляво добре и стреля, но Иван Ризов успя да се намеси.

Така без особено интрига и интересни положения двата отбора се оттеглиха при нулево равенство на почивката.

17 Вихър (Славяново) - Спартак (Плевен) 1:3

Още в първите секунди след подновяването на играта Спартак имаше страхотна възможност да открие резултата. Преслав Антонов се озова очи в очи със стража на Вихър, но ударът му профуча на сантиметри от левия страничен стълб. В 47-ата минута центриране на Антонов стигна до Мариян Огнянов, който стреля от точката за изпълнение на дузпа, но право в ръцете на стража на Вихър.

В 54-ата минута при една от атаките на Спартак Светослав Кръстев удари без топка свой противник, което накара главният съдия да му покаже директен червен картон. Въпреки протестите на играчите на домакините, защитникът напусна и остави своя отбор с 10 души на терена.

5 минути по-късно гостите вече водеха с 1:0. След центриране от пряк свободен удар топката бе избита и попадна в Иво Върбанов. Капитанът стреля от въздуха, а малко пред вратата Преслав Антонов подложи крак и отклони кълбото, като го вкара във вратата на домакините.

Малко по-късно влезлият на терена Том центрира добре на голмайстора Антонов, който опита удар със задна ножица. За негово съжаление обаче сантиметри го разделиха от много красиво попадение.

След няколко добри положения, които футболистите на Спартак изпуснаха, те успяха да стигнат до втори гол. Грешка в защитата на Вихър позволи на Преслав Антонов да отнеме, да напредне, да остане очи в очи със Светлин Линев и с много силен и плътен удар с десния крак да намери горния десен ъгъл на вратата на противника, за да удвои за своя тим - 2:0.

В 82-ата минута домакините успяха да върнат интригата в мача. След изпълнение на пряк свободен удар настъпи суматоха в наказателното поле на плевенчани. Така кълбото бе подадено към Милен Тодоров, който бе на десния фланг и центрира към пеналтерията, като намери Калин Иванов. Влезлият като резерва футболист с номер 13 успя да стреля добре с глава и от близка дистанция направи резултата 1:2.

В 90-ата минута тимът от Плевен организира бърза контраатака, при която Том подаде на Преслав Антонов, който бе останал само срещу вратаря. Централният нападател стреля от границата на наказателното поле право в Линев, но недобрата намеса на вратаря доведе до ново попадение - 1:3.

След тази победа Спартак събира в актива си 57 точки и остава на върха Северозападната Трета лига. Вихър от своя страна има 37 пункта на 5-ото място, но може да бъде изместен след края на кръга.

ВИХЪР 1:3 СПАРТАК (ПЛЕВЕН)
0:1 Антонов (59)
0:2 Антонов (77)
1:2 К. Иванов (82)
1:3 Антонов (90)

Стартови състави:

ВИХЪР: 1. Светлин Линев, 23. Тони Паликрушев, 4. Светослав Кръстев, 17. Станислав Иванов, 7. Милен Тодоров, 18. Жюлиен Бенков, 2. Янислав Иванов, 77. Благовест Ленков, 10. Йоан Петков, 88. Цветан Петров (К), 5. Кристиян Тафраджийски

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): 94. Иван Ризов, 17. Алекс Георгиев, 5. Иво Върбанов (К), 23. Лъчезар Ковачев, 21. Валентино Макавеев, 8. Клаубер Сантана, 6. Виктор Иванов, 22. Мариян Огнянов, 77. Цветан Митев, 18. Преслав Антонов, 7. Кристиян Иванов

Снимки: Владимир Иванов