Асистенции за Шопов и Дюлгеров в Нидерландия

Българските таланти Станислав Шопов и Станислав Дюлгеров отново започнаха да намират най-добрата си форма. И двамата се отличиха с голови подавания за своите отбори в първенството на Нидерландия до 21 години. Роденият през 2002 година Шопов игра пълни 90 минути за отбора до 21 години на Хееренвеен, като изработи победния гол за крайното 2:1 срещу Де Граафшап. Първото полувреме не предложи футболни достойнства заради лошия терен, но през втората част домакините от Хееренвеен тотално доминираха. Станислав Шопов, който спечели доста единоборства в защита, даде чудесен пас на Расмус Венд за 2:1 Десетина минути преди края на срещата.

С година по-малкият Станислав Дюлгеров беше използван в мача на младежите на Твенте срещу Ден Бош на нова позиция. За първи път той игра като ляв защитник и подаде за втория гол на своя тим, но червените от Енсхеде паднаха с 2:3 при гостуването си.

И двата отбора, в които са българските млади таланти, имат по една победа и една загуба във втората фаза на шампионата на Нидерландия до 21 години.