Бока удари Ривър на “Монументал” за първи път от 5 години

Бока Хуниорс постигна малко очаквана победа над вечния си съперник Ривър Плейт. “Генуезците” се наложиха с 1:0 в сблъсък от турнира за Купата на Професионалната лига в Аржентина, като това беше първият им успех на “Монументал” от 5 години. Единственото попадение в поредното издание на Суперкласико вкара Себастиан Вийя в 54-ата минута.

Ривър беше фаворит, но отборът на Марсело Галярдо не се възползва от горещата подкрепа на феновете си. “Милионерите” играха нервно и създадоха малко положения пред вратата на Аугустин Роси. Бока сякаш излезе с целта да не загуби, но вместо това записа сладък триумф на терена на противника.

Роси беше герой и преди година, когато Бока Хуниорс спечели с 1:0 сблъсъка между двата гранда за Купата на Аржентина. Сега стражът отново направи ключови спасявания след удари на Хулиан Алварес, Есекиел Барко и Сантяго Симон.

Гостите търпеливо чакаха шанса си и той дойде в началото на второто полувреме. Колумбиецът Вийя открадна топката от опитващия се да я гардира в наказателното поле Леандро Гонсалес. Последва точен удар в опразнената врата и Бока излезе напред.

Ривър Плейт веднага се хвърли в атаки. Галярдо пусна Хуан Кинтеро и Брайън Ромеро, но гостите се защитаваха добре. В 86-ата минута Агустин Палавекино беше близо до изравняването след удар с глава, но Роси се разтегна и изби в корнер.

В класирането Ривър Плейт пропусна да се изкачи на върха в група “А” и заема трето място с 13 точки. Пред “милионерите” са Расинг Клуб с 15 и Унион Санта Фе с 14. Бока Хуниорс е на второ място в група “Б” с 14 точки, като отстъпва само по голова разлика на Естудиантес.