Цар Лъв напомни за себе си с гол и червен картон

Бившият испански национал Фернандо Йоренте беше в центъра на събитията в мача от 22-ия кръг на Ла Лига 2 между Понферадина и Ейбар. Той вкара дебютния си гол за гостите, но малко по-късно беше изгонен. Оказа се, че това е първи червен картон в кариерата на 37-годишния таран в неговия мач номер 641 като професионалист.

На почивката Понферадина водеше с 2:0. Първото попадение за домакините беше дело на Сержи Енрик, който е легенда на Ейбар, но след изпадането от Ла Лига в края на миналия сезон напусна отбора. В 74-ата минута Йоренте намали, а в 79-ата остави Ейбар с човек по-малко. Въпреки това, баските се добраха до точката с попадение на Фран Сол в добавеното време.

Ейбар е лидер в класирането с 63 точки, следван от Алмерия с 59 и Валядолид с 58. За промоция ще се борят още Тенерифе, Жирона и Понферадина. В зоната на изпадащите се намират Реал Сосиедад Б, Фуенлабрада, Аморебиета и Алкоркон.