РБ (Лайпциг) не успя да надделее над Айнтрахт, но вече е трети в класирането

РБ (Лайпциг) й Айнтрахт завършиха наравно 0:0 в мач от 27-ия кръг на Бундеслигата, а това бе четвърти пореден мач между двата тима, в който те не успяват да се победят пред 40 хиляди зрители на “Кристиан Дингерт”.

Домакините започнаха много активно двубоя и на няколко пъти създадоха суматоха пред вратата на Кевин Трап. Стражът трябваше да се намесва решително в 22-ата минута, когато Мохамед Симакан стреля много опасно, а след спасяването топката се отклони и в гредата.

Айнтрахт също имаше добра възможност в 37-ата минута, когато Йеспер Линдстром напредна много добре отлявата страна, нахлу в наказателното поле, но там вместо да стреля, той предпочете да подава, което се оказа грешно решение. В 40-ата минута отново удар от голямо разстояние на Конрад Лаймер попадна в гредата на гостите.

Домакините все пак достигнаха до попадение в добавеното време на първата част, когато Анхелиньо получи топката в отлична позиция на левия фланг и бързо я подаде към Кристофър Нкунку, а крлото се разписа, но след намеса на ВАР попадението бе отменено поради засада.

Играчите на Лайпциг пропуснаха нови две възможности на своята сметка в първата част на второто полувреме, когато първо защитник успя да изчисти пред крака на Нкунку, който бе в отлична позиция, а десетина минути по-късно Конрад Лаймер получи в наказателното поле и стреля, но Кевин Трап спаси.

Нови колебливи действия на Тута в отбрана в 78-ата минута можеха да костват много на Айнтрахт, но стражът на гостите отново се прояви отлично. Само секунди по-късно трябваше да се намесва и Петер Гулачи от другата страна на игралното поле, за да излиза и пресича топка току пред краката на играч на “орлите”. Нова възможност за гол в полза на домакините бе опропастена от появилия се като резерва Юсеф Полсен в 81-ата минута, когато той бе изведен по идеален начин в накаазателното поле, но се забави много и в крайна сметка не успя да отправи опасен удар.

Това равенство даде възможност на РБ (Лайпциг) да се изкачи на третото място в класирането на Бундеслигата с 45 точки, колкото имат Байер (Леверкузен) и Фрайбург, но са с по-добра голова разлика. Айнтрахт се свлече до 8-ото място в класирането с 38 точки.