Пирин спечели дербито на дъното и задълбочи кризата в Ботев (Враца)

Пирин взе ценен успех в дербито на дъното срещу Ботев (Враца) от 24-ия кръг на efbet Лига и се измъкна от опасната зона. "Орлетата" се наложиха като гости с 3:0 и задълбочиха още повече кризата в отбора на Даниел Моралес.

Преслав Йорданов откри резултата в 33-ата минута от дузпа, а само четири по-късно Спас Георгиев удвои преднината на благоевградчани. Станислав Манолев също записа името си сред голмайсторите със страхотен гол през второто полувреме.

Гостите демонстрираха по-висока класа от своя съперник и съвсем заслужено се поздравиха с трите точки днес. Късметът също убягваше на врачани - на два пъти страничната греда попречи на "зелените" да се разпишат.

По този начин Пирин продължава добрата си серия без загуба в шампионата, като това бе седми пореден мач, в който воденият от Радослав Митревски тим не допусна поражение.
От другата страна, Ботев все още не може да запише успех през пролетта и има едва един отбелязан гол в последните 5 срещи.

Още в четвъртата минута домакините бяха близо до реализирането на попадение. Антон Фасе стреля от малък ъгъл, но топката срещна десния страничен стълб на вратата, пазена от Янко Георгиев.

Постепенно "орлетата" поеха инициативата и задържаха по-дълготрайно топката, но така и не успяваха да създадат нещо по-опасно пред Красимир Костов.

Малко след като измина половин час игра на стадион "Христо Ботев" останаха съмнения за игра с ръка на Диего Фераресо в собственото му наказателно поле. Главният съдия разгледа ситуацията с ВАР, след което посочи бялата точка.
Преслав Йорданов се нагърби с изпълнението и прати стража на врачани в обратния ъгъл - 0:1.

Домакините се опитаха да отговорят моментално с опасен удар на Антон Фасе, но Янко Георгиев се отчете със сигурна намеса.

В 37-ата минута Стилиян Николов нанесе далечен изстрел, който затрудни Костов, а в близост до вратата дебнеше Спас Георгиев и отблизо удвои аванса на своя тим.

Малко по-късно Преслав Йорданов имаше възможност да убие интригата в срещата, след като получи перфектно подаване в наказателното поле, но стреля над напречната греда.

В 49-ата минута Красимир Станоев опита да изненада Костов от дистанция, но стражът на "зелените" внимаваше и спаси.

В ответната атака пред Ботев се откри чудесна възможност да се върне в двубоя. Мохамед Бентахар, който се появи от резервната скамейка, бе оставен непокрит във вратарското поле, но не успя да преодолее Янко Георгиев.

Домакинският натиск продължи и в 52-ата минута Петър Занев прати топката в гредата на собствената си врата в опит да я изчисти, а при добавката Бентахар стреля високо над целта.

В 58-ата минута Станислав Манолев отбеляза много красиво попадение от далечно разстояние. Опитният футболист на Пирин отправи топовен изстрел извън наказателното поле, който влетя в горния десен ъгъл на вратата на врачани - 0:3.

Темпото на игра съвсем очаквано спадна, като играчите на Даниел Моралес потърсиха почетно попадение в последните минути. Такова обаче не падна и резултатът се запази непроменен.

БОТЕВ (ВРАЦА) 0:3 ПИРИН

0:1 Преслав Йорданов (33 - дузпа)
0:2 Спас Георгиев (37)
0:3 Станислав Манолев (58)

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Красимир Костов, 18. Илия Миланов, 5. Костадин Ничев (К), 22. Диего Фераресо, 77. Мартин Николов, 6. Антонио Георгиев, 88. Йоан Бауренски, 17. Чавдар Ивайлов, 15. Мирослав Маринов, 94. Юлиан Ненов, 14. Антон Фасе

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД): 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 5. Николай Бодуров (К), 3. Петър Занев, 6. Юлиян Попев, 14. Стилиян Николов, 17. Спас Георгиев, 31. Красимир Станоев, 11. Станислав Манолев, 71. Антон Карачанаков, 9. Преслав Йорданов