Локомотив (Стара Загора) прегази Пирин

Локомотив (Стара Загора) прегази Пирин като гост с 4:1 в мач от 14-ия кръг на Женското първенство, игран в Рила Мария Баска беше точна за гостите в 15-ата минута, а Кристиана Караиванова добави два в 37-ата и 45+1). През второто полувреме Петя Петкова също се разписа. Тя се разписа в 51-ата минута. Силвия Джалева върна едно попадение за Пирин в 87-ата минута. Двубоят бе излъчен НА ЖИВО в Sportal.bg.

След по-добро начало гостите от Стара Загора поведоха в резултата с гол на Мария Баска. Това се случи в 15-ата минута. Неин изстрел от границата на наказателното поле се отби в крак на защитничка на Пирин, което излъга Мария Богданова.

Силните минути на Локомотив (Стара Загора) продължиха и след гола. Така гостите стигнаха до второ попадение в 37-ата минута. Центриране от десния фланг намери Кристиана Караиванова на втора греда, а тя засече с крак от въздуха.

В добавеното време на първата част Кристиана Караиванова отбеляза своя втори гол в мача. Тя беше намерена в наказателното поле и с левия си крак матира Мария Богданова.

В 51-ата минута и Петя Петкова се разписа във вратата на Пирин. Тя овладя топката след центриране от корнер и с удар с левия крак не остави шансове на Мария Богданова.

В заключителните минути Пирин получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Йоана Станкова срещу Мария Равначка. Зад топката застана Силвия Джалева, която превърна дузпата в гол.

ПИРИН - ЛОКОМОТИВ (СЗ) 1:4
0:1 Мария Баска (15)
0:2 Кристиана Караиванова (37)
0:3 Кристиана Караиванова (45+1)
0:4 Петя Петкова (51)
1:4 Силвия Джалева (87 д)

ПИРИН: 12. Мария Богданова, 5. Силвия Джалева, 16. Кристин Качулска, 7. Емили Дамянова, 15. Катрин Стойчева, 10. Гергана Петкова, 8. Фатма Крълева, 14. Ани Данаилова, 9. Ивана Христова, 22. Румяна Дамбалова, 11. Катерина-Мария Равначка;

ЛОКОМОТИВ (СТАРА ЗАГОРА): 12. Анна Пучова, 14. Петя Петкова, 23. Йоана Станкова, 7. Яна Динева, 24. Габриела Христова, 3. Габриела Найденова, 16. Николета Бойчева, 32. Рафаела Варела, 11. Мария Баска, 8. Кристиана Караиванова, 33. Козмина Душа;