Светкавица с очаквана победа над Доростол

Светкавица се наложи с 4:0 над Доростол (Силистра) в Търговище. Двубоят е от 17-ия кръг на Североизточната Трета лига. Домакините можеха да бият с повече. Те взеха инициативата още след началния съдийски сигнал. В средата на първата част, Румен Николов даде тон за успеха, откривайки резултата след пас на Тодор Кулев. Костадин Хараламбиев Иванов и Николай Илиев също имаха шансове да се разпишат. В началото на второто полувреме, Кулев  удвои с удар от далеч. Последният четвърт час беше за голмайстора Любомир Михалев. Той вкара третия гол след прострелно подаване отляво в 76-ата минута. Румен Николов пък му асистира в 87-ата минута за четвъртото попадение. Михалев беше близо до хеттрик, пропуск направи и Николай Илиев. Силистренци разчитаха на статични положения и контраатаки, но те не им донесоха нищо.